FW20 – FLASH! Zawalidroga na wykresie i korelacja z PKO BP

Kontrakty terminowe na WIG20. W poprzednim artykule („FW20 – FLASH! Nienasycony Byk”) pisałem o możliwości zatrzymania ruchu wzrostowego na FW20 w okolicy 1940 ze względu na zależności między falami.

Warto dodać, że dodatkowym argumentem za zatrzymaniem w tym rejonie jest formacja pro spadkowa XABCD (pokazana na wykresie poniżej) typu Bat pattern na H4/D1. Stanowi ona przeszkodę dla popytu.

Faktycznie, przynajmniej na razie, rynek respektuje ten poziom zatrzymania.

Tak więc, podsumowując, nadal możemy zakładać, że kurs kontraktu ma szanse na zatrzymanie w rejonie 1940, gdzie mamy do czynienia z typową zależnością między falami zwykłymi i wydłużoną oraz z pro spadkowym układem XABCD H4/D1 typu Bat pattern.

Gdyby rozwinęła się typowa korekta , można by się spodziewać ruchu w stronę 1770-90 albo przynajmniej do okolicy 1820. Natomiast zejście tylko do 1850+-70+lub do 1880-90 (środowe) mogłoby być traktowane jako korekta niższego rzędu. W takiej sytuacji oczekiwalibyśmy wkrótce ruchu w stronę 2000+

Dużo jednak może zależeć nadal od rynków bazowych.
W piątek nasi gracze – współpracujący w ramach programu mentoringowego z autorem artykułu – grali dwukrotnie na spadki. Parametry zagrań były podobne. Szukaliśmy ruchu z okolicy 1920 do 1913-16 i do 1900-06.

Różnica główna dotyczyła tego, że pierwsze zagranie było realizowane w trakcie przebijania od góry wsparcia 1921-23, a drugie w trakcie podchodzenia kursu od dołu do tego rejonu (korekta wzrostowa).

To, co najważniejsze jednak, to to, że obydwu przypadkach rynek zrealizował zarówno jeden, jak i drugi cel. Inwestuj codziennie online na FW20 i w spółki z WIG20 razem z autorem artykułu!    

Przy okazji dodam, że na wykresie akcji PKO BP dość często można dostrzec korelację z FW20. Interesującym przykładem korelacji tego typu jest bieżąca sytuacja na interwale dziennym banku.

Otóż, można tam TAKŻE zidentyfikować formację pro spadkową XABCD typu Bat pattern na H4/D1 – pokazaną na kolejnym wykresie. Jest to układ bliźniaczy do wyżej przedstawionego – też oparty na zniesieniach Fibonacciego 50% i 88,6% odcinka XA formacji.

Tego typu korelacje mogą być przydatne w tradingu i analizie, zarówno FW20, jak i PKOBP.

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.