Kontrakty terminowe na WIG20 na środę-piątek, 07.07-09.07.2021

Kontrakty terminowe na WIG20 po wydłużonej wąskiej konsolidacji w poniedziałek i wtorkowy poranek udały się mocniej na południe, razem z rynkami bazowymi. Obecnie grozi naszym kontraktom nawet pogłębienie korekty czerwcowej, chyba że znowu kurs przejdzie do fazy zatrzymania i wydłużonego ruchu bocznego.

Wtorkowy mocny spadek kursu w drugiej części sesji korespondował z koncepcją, zgodnie z którą ostatni powrót kursu w rejon 2240 był jedynie retestem górnej strefy uprzednio wybitej chwilowo na północ konsolidacji, tworzonej przez kilka tygodni w czerwcu. Była ona korektą wcześniejszych wzrostów i wpisywała się w schemat trójkąta rozwartokątnego o charakterystyce pro wzrostowej na interwale H1.

Kiedy doszło do tymczasowego wybicia tej konsolidacji w górę i utworzyła się struktura złożona z kilku szczytów położonych na podobnych poziomach – a potem kurs wrócił do wnętrza owej konsolidacji – braliśmy pod uwagę to, że rynek może wejść jeszcze głębiej w obszar trójkątnej konsolidacji, a nawet pogłębić korektę wspomnianą na wstępie. Cofnięcie od dołu do 2240 mogło być zaś odbierane właśnie tylko jako retest górnej strefy tego trójkąta.

Należy się w związku z tym liczyć z zejściem kursu w kierunku 2150+, gdzie umiejscowione były minima owej korekty spadkowej (uprzednich wzrostów), tworzonej w czerwcu. Niewykluczone jest teraz zejście kursu nawet niżej, w kierunku 2120-140, gdzie może wkrótce znaleźć się opadający dolny bok wspomnianego wcześniej trójkąta rozwartokątnego.

Najpierw jednak rynek musi uporać się ze wsparciem w okolicach 2190-200. Tam bowiem – po powrocie kursu do wnętrza konsolidacji – dotarły niedźwiedzie, po czym doszło do wspomnianego wyżej retestu górnej strefy konsolidacji.

Z kolei w rejonie 2170 mamy do czynienia z równością mniejszych, cząstkowych korekt spadkowych. Tam też mogłoby dojść do zatrzymania zniżek, o ile dojdzie do wybicia na południe 2190-200.

Gracze współpracujący z autorem artykułu – w ramach programu mentoringowego – w drugiej połowie wtorkowych notowań szukali zagrania na S, a konkretnie po wybiciu 2225- 26 na „cofce” do tego wsparcia: z celami na 2219-21 i 2209-14. Dynamika i siła ruchu spadkowego skłoniła nas do wzięcia pod uwagę, że może dojść do ruchu również w kierunku 2201-04, a – gdyby nie mała ilość czasu pozostała do zakończenia sesji – nawet do 2190- 95.

Można powiedzieć, że te założenia sprawdziły się.  Inwestuj codziennie online na FW20 razem z autorem artykułu! 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Możliwość komentowania jest wyłączona.