Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 26.01.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek dotarły na koniec sesji do okolicy 2600, co sugerowaliśmy w ostatnich artykułach. Obecnie otwierają się przed Niedźwiedziami możliwości dalszego nacisku na kurs, ale ewentualne pokonanie 2600 i zmierzenie się z poziomem dawnych szczytów średnioterminowych (2576) może być poprzedzone próbą mocniejszego odbicia wzrostowego.

blog fw20 26.01.18 w1

Ostatnio kilkakrotnie zwracaliśmy uwagę na to, że „obecnie można wyobrazić sobie zejście kursu do okolic 2600”, ale uznawaliśmy jednocześnie, że „dopiero od jego [tzn. kursu] zachowania w tym rejonie będzie zależało, czy Niedźwiedzie zaczną wyraźniej polepszać swoją pozycję”.

Podkreślaliśmy przy tym, iż w okolicy 2600 mamy do czynienia z potrójnym wsparciem: równością korekt, zniesieniem 38,2% oraz dolnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji.

W poprzednim tekście pisaliśmy także – i jak sie wydaje trafnie – iż nie można wykluczyć, że obecne zatrzymanie będzie miało poważniejsze konsekwencje dla Byków. „Te konsekwencje mogą się pojawić, o ile dojdzie do wybicia na południe z klina zwyżkującego (ozn. kolor różowy na wykresie ponizej) na wykresie dziennym i H4. W przypadku klinów tego typu wybicia kończą się często dłuższym ruchem kierunkowym.” Takie wybicie dokonało się w czwartek.

blog fw20 26.01.18 w2

Nadal można przyjmować też, iż dodatkowym „filtrem” może być tu poziom wcześniejszych średnioterminowych szczytów – 2576, którego ewentualne trwałe pokonanie mogłoby być potraktowane jako potwierdzenie przejmowania kontroli przez Niedźwiedzie.

Jedną z opcji zachowania rynku w najbliższym czasie może być najpierw mocniejsze odbicie w górę od strefy 2590-600, w stronę 2620-30+, a potem – próba ponownego zejścia kursu głębiej i wywarcia presji na poziom poprzednich średnioterminowych szczytów – 2576.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj. Głosowanie kończy się 31.stycznia.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę! 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.