Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 25.01.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę najpierw pogłębiły nieco spadek z poprzedniego dnia, następnie doszło do około 20-punktowego odbicia. Cały czas przyjmujemy, że mamy do czynienia z korektą wzrostów, aczkolwiek nie można zupełnie wykluczyć, że obecne zatrzymanie będzie miało poważniejsze konsekwencje dla Byków.

blog fw20 25.01.18 w1

Te konsekwencje mogą się pojawić, o ile dojdzie do wybicia na południe z klina zwyżkującego (ozn. kolor różowy na wykresie ponizej) na wykresie dziennym i H4. W przypadku klinów tego typu wybicia kończą się często dłuższym ruchem kierunkowym. Byki w tym wypadku liczą z kolei na rozszerzenie się klina i późniejszą kontynuację zwyżek.

blog fw20 25.01.18 w2

Jeśli przeniesiemy nasze zainteresowanie na interwały intradayowe, to zauważymy, że nadal wydaje się zasadny taki opis sytuacji rynkowej, pochodzący z wczorajszego artykułu:

„Obecnie można wyobrazić sobie zejście kursu do okolic 2600 i uznać, że dopiero od jego zachowania w tym rejonie będzie zależało, czy Niedźwiedzie zaczną wyraźniej polepszać swoją pozycję, czy też dojdzie do podejścia kursu w stronę 2700+.

Patrząc na intraday, warto zauważyć, iż w okolicy 2600 mamy do czynienia z potrójnym wsparciem: równością korekt, zniesieniem 38,2% oraz dolnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji.”

Dodajmy, że dodatkowym „filtrem” może być tu poziom wcześniejszych średnioterminowych szczytów – 2576, którego ewentualne trwałe pokonanie mogłoby być potraktowane jako potwierdzenie przejmowania kontroli przez Niedźwiedzie.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj. Głosowanie kończy się 31.stycznia.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę! 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.