Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 15.12.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek próbowały wybić opór intra 2426-33, stanowiący górne ograniczenie dwutygodniowej konsolidacji. Nie udało się, choć można uznać, że ruch boczny zmienił swój kształt we flagę prospadkową.

Na początku sesji wydawało się, że można mówić nawet o fałszywym wybiciu górą, gdyż wcześniej rynek zatrzymywał się bliżej dolnego ograniczenia oporu 2426-33, a tym razem naruszył górne ograniczenie. Późniejsza reakcja jednak bardziej wskazywała na modyfikację struktury konsolidacji niż na tzw. fałszywkę.

blog fw20 15.12.17 w1

Ściśle rzecz biorąc, można uznać że z perspektywy interwału M30 (wykres powyżej) mieliśmy do czynienia z przekształceniem prostokąta. Gdy zaś patrzymy na wykres H4 (poniżej), to lepiej mówić o trójkącie bądź chorągiewce, będącymi przedmiotem przekształcenia we flagę.

blog fw20 15.12.17 w2

W piątek rządzą Trzy Wiedźmy. Zobaczymy, czy rynek będzie kontynuować konsolidację, której rozpiętość cenowa sięga 50 pkt, czy też dojdzie do niespodzianek. Taki charakter miałaby niewątpliwie skuteczna próba wybijania konsolidacji górą. Inna sprawa, że to iż dotychczas nie doszło do wybicia dołem, może ciągle przedłużać nadzieje fanów Św. Mikołaja :).

W czwartek w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play głównym zagraniem był trade na wzrost z okolicy 2408 do 2416-18 i 2426-33, realizowany w pierwszej części sesji.

Można powiedzieć, że diabeł tkwił w szczegółach. Z jednej strony bowiem zagranie to zapewniło wysoki procent pokrycia całego czwartkowego ruchu wzrostowego, ale z drugiej jeśli ktoś nie wchodził w momencie, gdy Byki – po początkowym “ślimaczeniu się” tuż pod 2406-10 – wystartowały gwaltownie w górę, to miał później kłopoty z optymalnym otwarciem pozycji.

Ponadto, w pewnym momencie rynek, gdy podszedl pod ok. 2421 pkt, zaczął być chwilowo pod presją cofającego się DAX-a i wydawało się, że nasz kontrakt może kontynuować środowy ruch boczny, w lekko wzrostowym kanale, a nie przedzierać się od razu do 2426-33, jak to się ostatecznie stało.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.