Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 28.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek dalej przebywały pod poziomem 1800 pkt, ale w bliskiej jego odległości. Nadal jego przełamanie bądź mocniejsze odbicie się od niego może wpłynąć w kluczowy sposób na dalszy bieg rynkowych wydarzeń.

Na wykresie typowo intradayowym doszło dziś do realizacji formacji prowzrostowej ABCD, którą tak rozrysowywaliśmy wczoraj.

W czwartek w pierwszej fazie sesji wystrzał popytu w stronę 1795 był właśnie wypełnieniem zasięgu tej formacji. W efekcie po podejściu kursu ostatecznie w pobliże 1800, a na końcu sesji – po kontrze Niedźwiedzi, utworzyły się zalążki formacji podwójnego szczytu.

Patrząc z kolei przez pryzmat większej formacji ABCD, na wyższym interwale – H1, o przeciwnym (prospadkowym) charakterze, możemy powiedzieć, że ów podwójny szczyt (potencjalny) może być odczytany jako podwójny test punktu zwrotnego D formacji ABCD. Przypomnijmy jeszcze, że zasięg formacji to rejon 1747-50.

Na tym samym wykresie (poniżej) jest też widoczna flaga (ozn. kolor czarny) pro-Bycza o zasięgu 1814.

Jeszcze inne spojrzenie na ten sam układ pod szczytami na poziomie ok. 1800 pkt to zatrzymana próba kontynuacji wzrostu po uprzednim wybiciu formacji potrójnego dna na H4 (o zasięgu 1845) i „cofce” do linii szyi tej formacji (ozn. żółta pozioma linia).

Trzeba w tym miejscu zwrócić uwagę, że ewentualna kontynuacja konsolidacji między 1795-801 a 1771-74 dawałaby większe szanse Bykom, a skuteczne wybicie w dół, poniżej 1771-74, już teraz, wzmocniłoby znacznie Niedźwiedzie. Choć dopiero trwałe zejście poniżej 1751-54 byłoby pewnie przełomem.

Trzeba też cały czas mieć na uwadze, że jedną z ważnych przyczyn, dla których rynek zatrzymał się w okolicy 1800, jest podwójna przeszkoda w postaci górnego ograniczenia dwóch trójkątów na wykresie dziennym (większego – ozn. kolor fioletowy i mniejszego rozszerzającego się – ozn. kolor czarny). Do tego dochodzi jeszcze opór typu OLO (Ostatnia Linia Obrony, ozn. podwójna linia szara pogrubiona).

Pytanie, czy w sytuacji słabszej postawy Byków w ostatnich dniach na Zachodzie, nasze kontrakty są w stanie skutecznie teraz zatakować. Mogą jednak próbować przeczekać do wyborów prezydenckich w USA i ewentualnie prolongować swoją szansę na sukces.

Przykro mi, że z powodu niespodziewanej awarii u hiszpańskiego organizatora, reprezentującego międzynarodowy portal Investing.com, mój wtorkowy webinar o scalpingu („Gra na krótkie ruchy …”) nie doszedł niestety do skutku. Został on przełożony na wtorek, 08.11, godz. 20.00 (link). 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.