Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 27.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę pogłębiły korektę spadkową po dotarciu do poziomu 1800. Cały czas dylemat dotyczący tego, czy to już koniec rajdu Byków, pozostaje w mocy.

W mocy pozostaje również ogólna diagnoza co do przyczyn zatrzymania w rejonie 1800 oraz konsekwencji ewentualnego sukcesu  w tym miejscu jednej ze stron giełdowych zmagań:

” [ … ] górny bok dużego trójkąta (ozn. kolor fioletowy na wykresie  poniżej) na interwale dziennym stanowi przeszkodę w dalszym rajdzie Byków. Gdyby wygrały Niedźwiedzie, można by spodziewać się finalnie ataku na dołki w strefie 1656-67, a nawet na wsparcie 1510-70.

Jeśli zwyciężą w tym rejonie Byki, to można się spodziewać przekształcenia trójkąta (będącego jednocześnie częścią prospadkowej chorągiewki na W1) we flagę. Najpierw doszłoby pewnie do realizacji zasięgu potrójnego dna na H4 (1845).”

Warto dodać, że podaż jest wzmocniona przez prospadkową formację ABCD na interwale godzinowym, o zasięgu w okolicy 1750.

Choć trzeba brać pod uwagę przy tej okazji również następującą opcję wydarzeń rynkowych: „Może dojść też do pośredniego rozwiązania, polegającego na mocniejszym cofnięciu teraz – ale nie poniżej 1750 – i późniejszym powrocie do wzrostów.”

Popyt zaś ma sojusznika w postaci mniejszej formacji ABCD, na M15 – o przeciwnym charakterze – z zasięgiem 1795.

Przykro mi, że z powodu niespodziewanej awarii u hiszpańskiego organizatora, reprezentującego międzynarodowy portal Investing.com, mój wtorkowy webinar o scalpingu nie doszedł niestety do skutku. Został on przełożony na wtorek, 08.11, godz. 20.00.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.