Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 12.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek nie zaskoczyły. Nadal konsolidowały się – zgodnie z naszą prognozą już sprzed tygodnia – między dwiema barierami popytowo-podażowymi: 1751-54 i 1771-74.

Od kilku dni obserwujemy też i z pewnym wyprzedzeniem sugerujemy, jakim modyfikacjom podlega owa konsolidacja. Przypomnę też – co najważniejsze – że na razie sprawdza się hipoteza, w myśl której stanowi ona tzw. bazę do ostatecznego  wybicia i realizacji dużej formacji podwójnego dna na interwale H4.

Zasięg tej formacji wynosi ok. 1820 pkt. Przeksztacenia, którym podlega baza, można zaś tak opisać w skrócie: najpierw mieliśmy do czynienia z prowzrostową chorągiewką,  a teraz prostokątem, który można nb także traktować jako część formacji (pro-Byczej) flagi.

Warto przy tym zaznaczyć, że prostokąt jest akurat najbardziej typowym kształtem, który przyobleka tzw. baza. Inaczej trochę sprawy się mają, gdy skoncentrujemy się na niższym, typowo intradayowym, interwale – M15.

Wtedy naszym oczom ukaże się struktura bardziej zmienna. Taka mianowicie, która najpierw stanowiła flagę (ozn. kolor czarny) , potem lekko wznoszący się kanał trendowy (ozn. kolor niebieski, linie pogrubione), a w końcu we wtorek doszło do wykształcenia się w jej ramach trójkąta (ozn. kolor fioletowy).

Ten ostatni aspekt sprawy jest dość interesujący, bo z teorii fal Elliotta można wywieść, że jeśli w obrębie wydłużającej się tzw. korekty plaskiej pojawia się trojkąt, to to oznacza rychłe wybicie. Zobaczymy, czy faktycznie nadszedł czas ku temu.

Niedźwiedzie cały czas liczą, że dojdzie do zmiany optyki na rynku i wybicie będzie jednak na południe, co doprowadzi do ponownego zejścia kursu w stronę 1710. Scenariusz Byczy jest bez zmian: popyt liczy na realizację podwójnego dna na H4 o zasięgu ok. 1820 pkt.

Przy okazji tu możecie „ściągnąć” obiecany uczestnikom manual z webinaru „Skalpowanie od bandy do bandy na FW20 i DAX”. Szerzej temat skalpowania („gry na krótkie ruchy”) przedstawię na webinarze we wtorek, 25.10, godz. 20.00 (bezpłatnym).

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
 
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.