Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 28.06.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 doznały w poniedziałek pewnego uspokojenia po burzliwym końcu ubiegłego tygodnia, związanym z Brexitem. Obecnie można się liczyć zarówno z pogłębieniem ostatnich spadków, jak i z możliwością powiększenia korekty po panicznych zniżkach.

Jeśli spojrzymy na wykres typowo intradayowy, M15, to zauważymy, że na koniec sesji poniedziałkowej doszło do próby naruszenia równości korekt na tym interwale.

O ile dojdzie, w związku z tym, do negacji zarysowującej się wstępnie prowzrostowej formacji 121, to możemy się doczekać zejścia kursu przynajmniej w okolice 1703 (dolny bok pierwszego z pomarańczowych prostokątów, symbolizujących formację).

Ciut niżej, w rejonie wsparcia 1694-99, są dodatkowe elementy wzmacniające te barierę popytową, związane z połową dużej białej świecy na H4 z piątku oraz połową świecy M15 o podobnym charakterze, z tego samego dnia.

Również spojrzenie na wykres dzienny niesie z sobą obawę, z punktu widzenia Byków, że  moze dojść do ruchu  w kierunku południowym, gdyż widać, iż w poniedziałek popytowi nie udało się  obronić wsparcia 1726-31.

Byki – o ile doszłoby jednak do wzmożenia ich aktywności – mogłyby spróbować zaatakować okolice 1792, gdzie występuje zniesienie 38,2% ostatnich spadków na D1 i równość największych korekt w tym ruchu na tym interwale. 

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.