Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 27.06.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek, po Brexicie, spadły na otwarciu o 187 pkt (!!!), do rejonu bliskiego dołkom średnioterminowym ze stycznia. Takiej sytuacji nie pamiętam nawet z okresu wielkiej bessy 2007- 09, kiedy to największa luka wyniosła bodajże 128 pkt (w październiku 2008 r.)

Potem, w piątek o poranku  – jak to również bywało we wspomnianym okresie sprzed prawie 10 lat – po panicznym spadku doszło do emocjonalnej zwyżki. Podeszliśmy przy tym prawie do zniesienia 61,8% (1782) post-Brexitowych spadków.

Jeśli sporzy się na wykres dzienny, to z kolei widać zbliżenie się kursu, w ramach piątkowego emocjonalnego odreagowania, do zniesienia 38,2% (1792) całych spadków, zapoczątkowanych w końcu pierwszego kwartału (po wzrostowej korekcie z okresu 20. stycznia – 30.marca). Warto przy tym zwrócić uwagę, że jeśli rynek dotarłby faktycznie do tego zniesienia, to przy okazji wyrównałby wcześniejszą dużą korektę wzrostową (ozn. dwa ostatnie prostokąty pomarańczowe).

Jeśli kurs obecnie zacznie znów schodzić na południe, to może dojdzie do utworzeia się korekty pędzącej na D1, przed dalszymi spadkami. Choć trzeba w tym miejscu dodać, że nawet pobieżna analiza czasu sugerowałaby w tym wypadku utworzenie się jeszcze jakiejś dłuższej konsolidacji (np.trójkątnej), zanim rynki zdecydują się na wyrazistą kontynuację rajdu Niedźwiedzi.

Inna możliwość – choć obecnie mniej prawdopodobna – to podejście do okolic 1860-70, gdzie występuje ważny opór wzmocniony zniesieniem 61,8% ostatnich spadków na D1. Doszłoby wtedy do utworzenia tzw. korekty nieregularnej.

Jak inwestowali w ostatnim czasie nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym prze autora?

W czwartek już na samym początku sesji sugerowaliśmy graczom podejmującym nieco większe ryzyko, wejście na L w okolicy 1818, ze SL na poziomie 1805 i celem pierwszym: 1831-34 oraz celem drugim: 1851-54. Do graczy ostrożniejszych pisaliśmy zaś w ramach Mail & Play, że „czekają na przełamanie 1823-24”. W rezultacie zarówno jedni, jak i drudzy mogli sporo zyskać, bo kurs faktycznie zamknął się  tego dnia na poziomie 1853.

W piątek pisaliśmy o panice i emocjonalnym odbiciu i nie zachęcaliśmy specjalnie nikogo do gry, choć wskazywaliśmy w ramach Mail & Play na finiszu sesji, że tworzy się konsolidacja i że może się ona mocniej wybić w górę pod warunkiem, że dojdzie do pokonania „1737 (zniesienie 38,2%) + 1739-41”. I tak faktycznie się stało.  Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  W wakacje nic nie tracisz, Twój urlop jest odliczany od abonamentu.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.) 

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.   Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.