Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 09.05.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 zachowały się w piątek dokładnie tak, jak to założyliśmy w czwartkowym wpisie, czyli odreagowały wzrostowo do rejonu 1860+. Po tym ruchu mogłoby dojść do pogłębienia ostatnich spadków.

A tak to ujęliśmy w czwartek: „osiągnięcie sugerowanego przez nas od pewnego już czasu minimalnego zasięgu zniżek, w rejonie 1800 pkt, możliwe  że  zostanie poprzedzone odbiciem na północ w stronę 1860+.” Będąc jeszcze bardziej precyzyjnym, należałoby wskazać strefę 1785-1805 jako ewentualny cel najbliższych zniżek.

Jest ona złożona m.in. ze zniesienia 61,8% wzrostów z okresu styczeń – marzec b.r., oraz z poziomów wyznaczających zależności 150% i 161,8% między dwiema głównymi falami spadkowymi na D1 z ostatniego okresu.

Na wykresie powyżej można też dostrzec najważniejszą przyczynę takiego a nie innego odbicia wzrostowego z końca tygodnia. Otóż po zanegowaniu prowzrostowej formacji ABCD doszło w piątek do typowego w takich sytuacjach ruchu powrotnego do punktu D formacji.

Sprzyjać kontynuacji spadków na niższych interwałach mogłaby formacja 121 na H4. Przewidywaliśmy jej powstanie też w czwartek, tak oto ujmując ewentualny przyszły bieg wydarzeń rynkowych:

„Na wykresie H4 poniżej widzimy hipotetyczne odbicie, równe poprzedniej korekcie, w kierunku wcześniej pokonanego wsparcia 1860-69 (obecnie oporu). Na bazie tego potencjalnego ruchu mógłby powstać układ 121 z zasięgiem ok. 1807. Taki rozwój wypadków zyskałby na prawdopodobieństwie przy założeniu, że obecnie jesteśmy w trakcie realizacji najbardziej dynamicznej, trzeciej Elliottowskiej fali spadkowej.”

I faktycznie – owo hipotetyczne odbicie stało się faktem w piątek.

Niezmiennie też zakładamy, że „Może się jednak tak zdarzyć, że rynek spróbuje zaatakować dołki w okolicy 1650 pkt. To interpretacja, zgodnie z ktorą w obrębie [ … ] klina [ na D1 ]powstała trójfalowa korekta abc ruchu spadkowego – ruchu, który rozpoczął się w maju ub.r.” Dla Byków przełomem mogłoby być ponowne wdarcie się w obszar cenowy powyżej 1860-69, ale to wydaje się obecnie niezwykle trudnym zadaniem.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.