Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 02.05.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek, 2.maja, mogą być narażone na brak zwykłej płynności, co nie bedzie sprzyjać inwestowaniu w nie w środku długiego weekendu. Można także podejrzewać, że nie dojdzie do jakichś kluczowych ruchów w tym dniu.

Jeśli faktycznie nie będziemy mieli do czynienia z istotnymi z punktu widzenia najbliższej przyszłości zmianami na wykresie, to najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się przebywanie kursu  w konsolidacji między wsparciem 1873-75  a oporem 1885-90, z możliwością pewnego naruszenia tych barier:

1.bądź górą – w stronę kolejnej zapory intradayowej, 1900-06,

2. bądź dołem w stronę dołka na 1869, ewentualnie 1866 (zniesienie Fibo 38,2% wzrostów między 20.stycznia a 30.marca) lub 1861 (równość dwóch głównych ruchów spadkowych na D1 po 30.marca)

Jeśli zaś dojdzie jednak do bardziej zdecydowanych ruchów, to można się spodziewać albo realizacji formacji odwróconej głowy z ramionami (ozn. kolor zielony i żółty) z zasięgiem w rejonie oporu 1934-35 …

… albo wypełnienia formacji flagi prospadkowej (ozn. kolor brązowy – poniżej) z zasięgiem w okolicy wsparcia 1851-54. Mogłaby ona ostatecznie się ukształtować na bazie małej prospadkowej formacji (na razie potencjalnej) ABCD z zasięgiem ok. 1877.

Trzeba jednak przyznać, że ta druga opcja wydaje się mniej prawdopodobna od strony technicznej, gdyż przypomnę, że na wykresie dziennym ukształtowała się duża prowzrostowa formacja ABCD  z zasięgiem  ok 1970 pkt, która mogłaby być z kolei „szkieletem” dla flagi prowzrostowej (ozn. kolor brązowy – poniżej) o zasięgu ok. 2030 pkt . Stamtąd zaś już blisko do poziomów 2050-60, w rejonie których broniliśmy się przez kilka ostatnich lat przed spadkami, a które to poziomy obecnie – na zasadzie zmiany biegunów – pełnią rolę ważnego oporu.

Z drugiej strony, pewne okoliczności fundamentalne ( powrót zagrożenia ustawą frankową, zbliżające się posiedzenie komitetu ratingowego agencji Moody’s, dalsze działania Komisji Europejskiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego) każą zastanawiać się, czy – przekładając to na wykres – nie dojdzie do konsolidacji wokół poziomu 1900 i ostatecznego zanegowania pro-Byczej formacji ABCD. To mogłoby sprzyjać spadkom w kierunku 1800, a nawet atakowi na dołki  w rejonie 1650.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.