Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 29.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek kolejny raz precyzyjnie wypełniły cel spadkowy nakreślony przez nas we wcześniejszym wpisie. Nie dość na tym, rynek – również zgodnie z wczorajszym założeniem –  po zrealizowaniu tego „zadania” mocno się odbił na północ.

Przypomnijmy, że osiagnięty w czwartek cel wynikał przede wszystkim  z zasięgu (poziom 1869) flagi prospadkowej (ozn. kolor brązowy na wykresie poniżej) na interwale H4. Został on przy tym zrealizowany co do punktu (!).

Jeśli chodzi o przyczynę późniejszego mocnego odbicia, to tak opisywaliśmy wcześniej główny aspekt sytuacji temu sprzyjającej: „W tej okolicy cenowej (1869 – przyp.aut.) występuje też równość dwóch ostatnich głównych ruchów spadkowych na D1, tworząca potencjalną formację prowzrostową ABCD (patrz poniżej).”

Formacja ABCD pokazana powyżej nie jest już tylko potencjalna, gdyż w rejonie jej punktu zwrotnego D zaktywizował się popyt, co zostało potwierdzone świecą dołkową typu młotek.

Inną przyczyną silniejszego odreagowania wzrostowego jest skłonność klinów do generowania pokaźnieszych ruchów po ich wybiciu, o czym też wczoraj wspominaliśmy – w kontekście klina spadkowego, w który można było wpisać ostatnie zniżki i który dziś został wybity finalnie górą.

Gdy spojrzymy na interwały typowo intradayowe, to możemy dostrzec, że na czwartkowej sesji rynek nakreślił spodko-podobną formację, która może również wynieśc rynek stosunkowo wysoko – w okolice oporów 1915-16 i ewentualnie 1926-29.

Nie można przy tym jednak wykluczyć, że rynek zanim powiększy czwartkowe wzrosty ponownie nie przetestuje okolic 1860+, gdzie znajduje się punkt D dużej  formacji ABCD. Tam też (na poziomie 1866) występuje zniesienie Fibo 38,2 % ruchu wzrostowego odnotowanego między 20. stycznia a 30.marca.

Co prawda zasięg formacji ABCD na D1  (ok. 1970 pkt) jest znacznie wyżej położony niż strefa oporu 1926-29, do której możemy teraz zdążać, ale wydaje się  – biorąc m.in. pod uwagę dynamikę ostatnich spadków oraz fakt wybicia wcześniej  dołem z klina wzrostowego na D1 – że trudno będzie obecnie Bykom powazyć się na jakieś ambitniejsze cele.

Jak nasi czytelnicy inwestowali w czwartek w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? To był niezły dzień dla wszystkich graczy, choć nie bez trudnych momentów. Po skutecznym przełamaniu przez kurs wsparcia 1885-90 wchodziliśmy na spadki z celem minimalnym 1869. Jednak zanim kurs udał się w bardzie zdecydowany sposób na południe, rynek urósł chwilowo do poziomu 1894. Większość z nas broniła się powyżej 1895, więc doczekaliśmy ostatecznie zejścia kursu do rejonu 1871. Tu jednak najpierw nastąpiło odbicie do 1880, zanim finalnie zeszliśmy super-precyzyjnie do założonego celu, w postaci poziomu 1869.   Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

0 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.