Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 13.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek – zgodnie z naszą wczorajszą sugestią – pogłębiły spadki. Obecnie nie można wykluczyć, że spróbują schodzić niżej, w stronę wsparcia 1860-64, wzmocnionego zniesieniem 38,2% wzrostów rozpoczętych 20 stycznia.

Można powiedzieć, że we wtorek rozpoczęła się realizacja zasięgu flagi prospadkowej, o której pisaliśmy w poniedziałek. Zasięg ten wypada w rejonie bariery popytowej 1873-75.

Warto przy tym zwrócić uwagę, że flaga ta uległa w międzyczasie modyfikacji, ukazanej na powyższym wykresie (ozn. pierwotna wersja flagi – kolor brązowy, finalna wersja  – kolor czarny). Ponadto, przyjmując na chwilę Byczą perspektywę, należy wskazać na możliwość tworzenia się podwójnego dna ( z zasięgiem – bagatela! – ok. 1970).

Wydaje się, że sytuacja Niedźwiedzi jeszcze lepiej prezentuje się na interwale  godzinowym, bo tam wybicie dołem z flagi jest wykonane za pomocą dość ładnego czarnego korpusu, a nie „schodkowo”, jak to widać na poprzednim wykresie.

Z kolei na interwale dziennym można zauważyć, że gdyby kurs faktycznie zrealizował zasięg flagi i znalazł się w rejonie 1873-75, to notowania  byłyby „przyciągane’ przez istotne zniesienie, 38,2% (poziom 1866), zwyżek wpisanych w (ostatnio wybity dołem) klin wzrostowy (ozn. kolor różowy).

Ponieważ w tym rejonie znajduje sie też wsparcie 1860-64, to należy brać pod uwagę możliwość większego odreagowania wzrostowego właśnie tam.

Jak radzili sobie we wtorek nasi czytelnicy inwestujący w kontrakty w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym prze autora? To był generalnie dzień dla cierpliwych. Po utworzeniu się w obrębie bariery 1900-06 wierzchołkowej formacji świecowej objęcia bessy (na M15) zagraliśmy na spadki z pierwszym celem 1885-90. Wszystko świetnie, tyle że na realizację profitów trzeba było czekać prawie do końca sesji. Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.