Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 12.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek powiększyły trochę ostatnią korektę w ruchu spadkowym, po czym ponownie udały się na południe. Wydaje się, że zanim nasze kontrakty mocniej odreagują, mają szansę na pogłębienie zniżek.

Obejrzyjmy to z różnych perspektyw. Najpierw na wykresie typowo intradayowym, 15-minutowym. Widać na nim flagę prospadkową (ozn. kolor brązowy) oraz formację ABCD o takim samym charakterze, z zasięgiem 1896.

Zasięg owej flagi (wypadający w rejonie wsparcia 1873-75) oraz ona sama, ukazana w nieco zmodyfikowany sposób, są łatwiejsze do szybkiej analizy na interwale godzinowym (patrz poniżej).

Wreszcie na wykresie w kompresji dziennej widać, dokąd moglibyśmy spadać  w najbliższym czasie. Wydaje się, że jest szansa na mocniejsze odreagowanie w okolicy 1860-64, bo tam znajduje się wsparcie wzmocnione zniesieniem Fibonacciego 38,2% całego ruchu wzrostowego zapoczątkowanego 20.stycznia.

Gdyby rynek próbował już teraz – co mniej prawdopodobne – jeszcze raz podchodzić wyżej, to mógłby znaleźć finalną przeszkodę albo ponownie w rejonie oporu 1926-29 (wzmocnionego zniesieniem 38,2% ostatnich spadków), albo w okolicy 1934-35, ewentualnie na poziomie 1952, gdzie wypada zniesienie 61,8% i połowa czarnej świecy dziennej z 5.kwietnia.

Nie można wykluczyć, że Byki będą próbowały przy tym wykorzystać fakt, iż wspomniana na wstępie flaga prospadkowa, w wersji pokazanej na drugim z dzisiejszych wykresów, jeszcze nie została wybita dołem.

Jak przebiegł poniedziałek w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? To nie był łatwy dzień. Najpierw doszło do wybicia z małej flagi prospadkowej za pomocą ładnego czarnego korpusu o niezłym wolumenie. To skłoniło nas do gry na spadki. Jednak po „armatnim wystrzale” na DAX nasz rynek też podążył na północ. Część z naszych graczy wycofała się z trade’u bez specjalnych strat , ale część poczekała do relizacji SL. Okazja do rekompensaty przyszła po utworzeniu się formacji prospadkowej ABCD pod oporem 1926-29. Tym razem zagraliśmy nad wyraz ostrożnie, wchodząc w okolicy 1915-16, po uprzednim przełamaniu przez kurs tego wsparcia. Nasz cel w postaci następnej bariery popytowej 1900-06 został osiągniety.  Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.