Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 26.01 – 28.01.2015 (SUPLEMENT 2)

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

Tekst dzisiejszego wpisu

Dzisiejsza sesja przyniosła na samym początku kilkunaście punktów zysku dla naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie. Potem jeszcze mozna było do tego dołożyć ok. 20 pkt pod warunkiem, że nie przywiązywało się nadmiernego znaczenia do faktu, iż nasz rynek przez pewien czas bardzo opierał się kopiowaniu spadków, którymi zostały dotknięte rynki zachodnie.

Wszystko zaczęło się jednak od realizacji intradadayowej prowzrostowej formacji odwróconej głowy z ramionami, o której pisaliśmy wczoraj. Wchodziliśmy do gry po wybiciu przez dynamiczną świecę trendową poziomu 2320 i jednocześnie linii szyi formacji.

Taki zresztą warunek wejścia określiliśmy już we wczorajszym wpisie:

” Kluczowym dla zainicjowania takiego ruchu [wzrostowego – przyp.wł.]powinno być skuteczne przełamanie 2320 od dołu.”

Zyski ścinaliśmy także zgodnie z założeniem wyartkułowanym poprzedniego dnia: „W tym celu wyodrębnimy małą [ … ] formację odwróconej głowy z ramionami. Jej [ … ] zasięg to górny obszar piątkowej konsolidacji (ok. 2338).”

Po zainkasowaniu pierwszych profitów, w dalszej części sesji czekaliśmy na skuteczne wybicie w dół poziomu 2327 (wg kwotowania FPL20). Tam bowiem wypadała równość lokalnych korekt i zniesienie 38.2% najbardziej dynamicznej części  wcześniejszego ruchu wzrostowego.

Gdy do tego w końcu doszło, spodziewaliśmy się spadków w rejon 2299-2305. Rynek rzeczywiście zareagował w taki sposób i taki zasięg zniżek został de facto zrealizowany.

Co dalej?

Jeśli kurs utrzymałby się w ramach korekty na wykresie godzinowym (poniżej), potencjalnie wyznaczonych przez górny pomarańczowy prostokąt, to rynek mógłby nadal próbować wykonać impuls wzrostowy w stronę 2363-71.

Jeśli zaś dojdzie do pogłębienia spadków oraz zamknięcia czwartkowej luki hossy i przełamania wsparcia 2287-90, to moglibyśmy spadać w oparciu o formację podwójnego szczytu na H1 z zasięgiem ok. 2260.

Warto zauważyć, że podczas gdy świece dzienne nadal sugerują lekką przewagę Byków, to dziś ukształtowane świece wierzchołkowe na H4 (formacja objęcia bessy) wygladają dla nich dość złowieszczo.

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę! 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.