Kontrakty na WIG20. PLAN TRANSAKCJI NA 26.01 – 28.01.2015 (SUPLEMENT)

NOWY WYMIAR BLOGA! Teraz piszemy też o tym, czy i ile rzeczywiście zarobili  nasi czytelnicy w oparciu o nasze Plany transakcyjne. Te realne transakcje odbywają się codziennie w webinarowym Mentoring&Trading Room-ie. Zobacz opinie uczestników. Prowadzi go autor bloga. Możesz dołączyć na próbę! 

Dzisiejszy dzień, zdominowany przez trend boczny o niewielkiej 21-punktowej zmienności, nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie zakończyli na „zero”.

Najpierw na samym początku sesji –  w związku  z wybiciem w przeciwnym do oczekiwanego kierunku (to częste ostatnio zjawisko na rynku!) prowzrostowej prostokątnej flagi na M15 – zagraliśmy na spadki. Z poziomu ok. 2316 – do 2304-05.

W środku dnia z kolei, po przebiciu ladną, niezłą wolumenowo, świecą na M5, górnego ograniczenia wsparcia 2299-2305, zdecydowaliśmy się – z pełną świadomością nieco podwyższonego ryzyka – spróbować odnowić shorty w okolicach 2304-05. Broniliśmy się bardzo agresywnie, powyżej strefy 2307-09.

Rynek jednak po raz kolejny – który to juz raz ostatnio?, chyba czawarty – próbował wybić intradyową flagę (tym razem prospadkową) w przeciwnym do oczekiwanego kierunku.

Dzisiejszą sytuację można opisać jako tworzenie konsolidacji w formie trójkąta. Taka interpretacja wszkazywałaby na kończenie się korekty i szanse na kontynuację wzrostów. Często bowiem trójkaty kończą fazę korekcyjną.

Można też nieco inaczej predstawić obraz dzisiejszej sesji na wykresie tego samego interwału – M15. W tym celu wyodrębnimy małą, potencjalną (!) formację odwróconej głowy z ramionami. Jej ewentualny zasięg to górny obszar piątkowej konsolidacji (ok. 2338).

Obojętnie, jak patrzeć na rynek, kluczową kwestią z punktu widzenia koncepcji korekty, wydaje się fakt, iż na wykresie godzinowym nie doszło do naruszenia równości korekt w obecnym ruchu wzrostowym.

Tak więc, dopóki rynek nie domknie luki hossy z ubiegłego czwartku (posiedzenie EBC), nadal raczej będziemy czekać na ruch w stronę 2363-71, z przystankami w okolicy 2338-39, 2343-45, 2353-56. 

Kluczowym dla zainicjowania takiego ruchu powinno być skuteczne przełamanie 2320 od dołu. Wiąże się to z faktem zanegowania na dzisiejszym otwarciu małej prowzrostowej formacji ABCD z punktem D umiejscowionym właśnie na tym poziomie (pisaliśmy krótko o tej formacji harmonicznej  we wczorajszym Planie A – wzrostowym).

Przypominam też, że 2320 to opór wynikający z połowy wysokości czarnego marubosu na H4 z 15. stycznia.

Zagłosuj tutaj  (po wejściu na stronę głosowania rozwiń zakładkę „Wybierz swój typ”. Tam znajdziesz na liście nominowanych blog Miłosza Fryckowskiego)

Gdyby zaś Niedźwiedzie przejęły inicjatywę, to po ewentualnym przełamaniu 2287-90, mogłyby zacząć zmierzać w stronę dołków w rejonie 2230. Ważnymi przystankami w tej ewentualnej – na razie dość nieprawdopodobnej wędrówce na południe – byłyby wsparcia 2267-70 i 2247-49. Mają one bowiem związek z ważnymi dołkami na wykresach wyższych interwałów.

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.