Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek-wtorek, 22-23.07.2019

Kontrakty terminowe na WIG20 w ostatnią środę próbowały wybijać się dołem  z ponad miesięcznej konsolidacji, która przybierała kształt formacji diamentu. Po czwartkowym i piątkowym zdecydowanym kontrataku Byków można uznać jednak, że przewagę uzyskuje popyt i  że pojawia się szansa na wybicie konsolidacji, którą obecnie można opisać jako prostokąt, jednak górą.

To zaś mogłoby doprowadzić do ruchu w stronę 2380-400. Pytanie jednak, czy pozwoli na to sytuacja na Zachodzie, gdzie w piątek doszło ostatecznie do zniwelowania mocnego odbicia po uprzednim mocnym spadku.

Na wykresie dziennym widać ponadto, że trudno będzie Bykom doprowadzić do wybicia na północ, bo sforsować  trzeba jednocześnie: zniesienie 61,8%, równość ruchów wzrostowych (OB) oraz medianę dużej flagi na D/W1.(ozn. kolor brązowy, linia pogrubiona).

Na wykresie intradayowym można z kolei zobaczyć, przyjmując określoną interpretację wydarzeń, jak po nieudanym wybiciu na południe z trójkąta doszło do powrotu kursu do wnętrza tegoż trójkąta, a potem do dynamicznego wybicia go na północ. Szacując zasięg tego wybicia, dochodzi się do wniosku, że rynek teraz mógłby spróbować zmierzać do ok. 2340, co byłoby dobrym prognostykiem dla popytu.

Pamiętajmy jednak o Zachodzie. Bez korelacji z nim trudno będzie liczyć na zbyt mocne zwyżki, a wręcz należałoby się liczyć z cofnięciem do okolicy lokalnego wsparcia 2292-94, gdzie wypada obecnie górny bok wspomnianego wcześniej trójkąta, wybitego w pozytywnym dla Byków kierunku.

Preludium do takiego rozwoju wydarzeń rynkowych musiałoby być pokonanie przez podaż bariery popytowej 2305-09.

Jeśli chodzi o naszych czytelników w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play, to szczególnie piątek był dla nich udany. Najpierw, od razu po otwarciu, sugerowaliśmy zagranie na L z okolicy 2300 w stronę 2305-09 (skalp na L) z opcją przedłużenia skalpa do 2318-20 i ewentualnie do 2328-34. Podstawowy cel (2318- 20) wydłużenia skalpa został osiągnięty.

Następnie – po trafnej diagnozie cofnięcia kursu do 2305 – padła sugestia  zagrania znowu na L, tym razem z okolicy 2305-09 do 2318- 20. Ta sugestia również była trafna. Nie dość na tym, kolejny pomysł (na ewentualne wydłużenie zagrania  w stronę 2325-26) okazał się  też pomocny, gdyż kurs na koniec dokładnie dotarł do tej mini strefy oporu.  Inwestuj codziennie na FW20 razem z autorem artykułu!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.