Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 05.04.2018

Kontrakty terminowe na WIG 20 w środę mocno spadły, co braliśmy wczoraj poważnie pod uwagę. Obecnie nie można wykluczyć, że rynek zrealizuje zasięg intradayowej flagi prospadkowej, o której już pisaliśmy, i zejdzie w stronę kluczowego wsparcia 2150-60+.

Tak pisaliśmy o tej sytuacji w przeddzień środowej sesji : ” [ … ] wtorkowe odbicie można wpisać w schemat flagi prospadkowej o zasięgu ok. 2177, która wykształciła się pod wpływem modyfikacji trójkąta, budowanego przez rynek od ubiegłej środy. Nb zasięg układu 121, którego częścią jest wtorkowe odbicie, jest praktycznie taki sam.”

Obecnie można mówić o wybiciu wspomnianej wyżej flagi i zainicjowaniu formacji 121. Rynek jednak broni się przed ostateczną realizacją ich zasięgu za pomocą próby tworzenia formacji podwójnego, czy też potrójnego dna. Nie idzie to jednak Bykom zbyt dobrze, gdyż odbicie od dołków w rejonie 2190+ było w środę dość mizerne.

Wydaje się, że pokonanie na dłużej oporu intra 2210-14 mogłoby doprowadzić do prolongaty Byczych nadziei na nieco większe odbicie, natomiast ponowny wzmocniony atak na dołki byłby w stanie zepchnąć kurs najpierw do poziomów stanowiących zasięg flagi i formacji 121, potem zaś do kluczowego wsparcia na D1: 2150-60+.

Przypomnijmy w tym miejscu, że owo wsparcie składa się po pierwsze z dołków sprzed roku na wykresie dziennym oraz ze zniesienia 50% całego ruchu wzrostowego, który miał miejsce między styczniem 2016 a styczniem 2018 (poziom 2157).

Na koniec dodajmy, że w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play w środę graliśmy konsekwentnie trzy razy na spadki. W pierwszym przypadku: z rejonu cenowego 2230-31 do 2210-14, potem z tego ostatniego miejsca do 2190-95.

Obydwa cele zostały wypełnione przez rynek precyzyjnie, aczkolwiek w tym ostatnim przypadku zabrakło do idealnej realizacji celu jednego punktu. W tym pierwszym przypadku zaś problemem mogło być długie wyczekiwanie na to, żeby polski rynek „podłączył się” pod zniżki, mocno zainicjowane przez kontrakty na DAX.

W końcowej fazie sesji zagraliśmy jeszcze raz shorta, z poziomu ok. 2208 do 2198. To było zagranie prowadzone krok po kroku, przez dłuższy czas, ale jeśli chodzi o zdobycz punktową porównywalne ze skalpowaniem.  Możesz dołączyć na próbę!   

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.