Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 22.01.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek kontynuowały rozpoczętą we wtorek wąską konsolidację pod maksimami. Nadal Byki mają szansę ruszyć dalej w stronę 2700, choć dłuższe zatrzymanie i pewne wycofanie się kursu –  w razie nadmiernego przeciągnięcia się ruchu bocznego – może również być brane pod uwagę.

Z punktu widzenia klasycznej analizy techniczej można obecnie doszukiwać się próby wpisywania wspomnianej konsolidacji w schemat trójkąta symetrycznego. Jego ewentualne wybicie  w górę mogłoby doprowadzić do przekroczenia przez kurs poziomu 2630.

blog fw20 22.01.18 w1

W tym miejscu warto przypomnieć, że w dość szerokiej strefie 2636-63 mamy do czynienia z oporem na interwale tygodniowym (W1). W dolnej warstwie tej strefy, dokładnie w rejonie cenowym 2637-40, wypada parę istotnych zależności falowych opisanych ważnymi współczynnikami Fibonacciego.

Kurs mógłby być „podciągniety” w ten rejon,  a nawet ciut wyżej, za pomocą wariantu formacji 121 zaznaczonej pomarańczowymi prostokątami (o tej samej wielkości, z których jednym jest ten położony najwyżej na pierwszym  z dzisiejszych wykresów). Zasięg tego układu wypada na poziomie 2643.

Inna sprawa, że sam fakt iż obecna kilkudniowa konsolidacja ma ponad 20-punktową szerokość wskazuje, że w razie wybicia jej na północ okolica cenowa 2640-50 może zostać spenetrowana przez kurs. Niedżwiedzie z kolei cały czas liczą na to, że dzięki wybiciu na południe udałoby się przynajmniej chwilowo cofnąć (co można by nb uznać też jako naturalny  w tej sytuacji ruch) do wybitych niedawno średnioterminowych szczytów na poziomie 2576.

Na koniec warto jeszcze dodać, że wspomniany z kolei na wstępie artykułu poziom 2700 mógłby być osiągnięty, „jeśli przyjąć przy tym, że doszłoby do wytworzenia się tzw. fali piątej wydłużonej”. Nieco szerzej pisaliśmy o tym  w poprzednim tekście. Chodziło o strukturę fal, którą można by zidentyfikować patrząc na poniższy wykres interwału H4.

blog fw20 22.01.18 w2

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę! 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.