Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 16.01.2018

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek zafundowały nam sesję nie wnoszącą wiele nowego do obrazu rynku. Kontynuowały bowiem stosunkowo wąską konsolidację pod oporem intra: 2549-54. 

blog fw20 16.01.18 w1

Nadal pewną przewagę mają Byki. Kluczowe dla utwierdzenia tej przewagi byłoby pokonanie wspomnianego wyżej oporu oraz atak na średnioterminowe szczyty na 2576.

Nadal także, ażeby Niedźwiedzie przejęły inicjatywę, muszą one zaatakować skutecznie strefę wsparcia 2490-500, wzmocnioną w połowie wysokości dużego białego korpusu dziennego  z 4.stycznia na poziomie 2507-08.

Bez wielkich zmian się obyło również, jeśli chodzi o sytuację formacji utworzonych na wyższych interwałach: H4 i D1. Tam kontynuowana jest „walka” między formacjami ABCD – prospadkową oraz odwróconym RGR-em – prowzrostowym i flagą – również pro-Byczą (więcej szczegółowych informacji na temat tych formacji znajdziecie Państwo we wcześniejszej analizie).

Można jedynie dodać, ze wydłużenie się konsolidacji sprzyja raczej popytowi, bo takie zachowanie kursu moze być traktowane jako przygotowanie do dalszej realizacj zasięgu flagi oraz przygotowanie do wybicia od dołu  punktu zwrotnego D formacji ABCD, co oznaczałoby de facto zanegowanie tego układu.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Możesz dołączyć na próbę!  

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.