Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 05.09.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek kontynuowały korektę, choć nie pogłębiły jej – mimo słabego początku notowań związanego z zaognieniem w weekend sytuacji wokół Korei. Ciągle spodziewamy się, że rynek może zmierzać w następnym kroku w stronę 2580-600.

Zanim jednak ewentualnie ten cel zostanie zrealizowany, rynek musi sie wybić z trójkąta. Na wykresie M30 poniżej widać ten trójkąt w wersji prostokątnej z nachyleniem prowzrostowym (ozn. linie pogrubione  w kolorze fioletowym).

Na początku poniedziałkowej sesji wyglądało na to, że jest możliwość wybicia trójkąta dołem, jednak ostatecznie Byki „wepchnęły” kurs  z powrotem do jego wnętrza. Potem doszło do wzrostów  w stronę oporu intra 2526-29, a w drugiej części sesji – mniej zmiennej niż zwykle ze względu na brak notowań w USA – do uspokojenia zmian kursu.

Patrząc na rynek z perspektywy wykresu godzinowego, można przyjąć – jako niezbyt odległą od konceptu trójkąta prostokątnego alternatywę – że tworzy się nieco inny układ: prowzrostowa chorągiewka (ozn. kolor fioletowy) o zasięgu ok. 2580 pkt.

Wracając zaś do koncepcji trójkąta, warto dodać, iż w razie wybicia z takiego trójkąta w dół (co jest obecnie mniej prawdopodobne), będziemy mieli do czynienia pewnie z przekształceniem trójkąta w prostokąt. To zaś wiązałoby się z zejściem kursu w stronę 2474-78, a nawet być może ciut niżej, do 2460+.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!  Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.