Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 30.08.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek skorygowały się po ostatnich mocnych wzrostach, co zostało nieco ułatwione przez reakcje rynków zachodnich na koreańskie zagrożenie i ich wpływ na nasz rynek. To, że zbliżamy się do korekty, sygnalizowaliśmy nota bene we wczorajszym artykule.

Pisaliśmy o tym w taki sposób: ” [ … ] gdy się patrzy na interwały intra, to nie można wykluczyć, że rynek już teraz, po poniedziałkowym wzroście, może zacząć się przygotowywać do korekty „. I faktycznie, kurs utworzył we wtorek tzw. korektę prostą (zig-zag).

Obecnie nie można wykluczyć, że owa korekta będzie nadal trwać, choć jej zasięg nie wydaje się, żeby przekroczył od razu poniedziałkowe minima. Inna opcja została zawarta w sugestii sformułowanej wczoraj, mówiącej, że kurs „co najwyżej niejako z rozpędu być może spenetruje jeszcze obszar 2537-54”.

We wtorek w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play graliśmy na spadki, jednak przy pierwszych, porannych zniżkach trudno było wejść od razu w shorty, bo sygnał padł na świecy, która przebijając wsparcie od razu dotarła do kolejnego wsparcia.

Z kolei przy drugim ruchu na południe ci z naszych czytelników, którzy czekali zbyt długo na wejście, nie zdołali otworzyć pozycji w optymalnym miejscu.   Możesz dołączyć na próbę!   

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)
Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.