Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 19.06.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek, w środku długiego weekendu, stosunkowo wąsko konsolidowały, nie odczuwając wpływu Trzech Wiedźm na ich zmienność. Pozostaje nam obecnie czekać na roztrzygnięcie długo towarzyszącego nam dylematu dotyczącego tego, czy dojdzie do pogłębienia trwającej od kwietnia korekty na wykresie dziennym, czy próby powrotu do szczytów.

Oczywiście, obecne umiejscowienie kontraktów może sugerować, że rynek wkrótce ma szanse zejść do 2250-60, a po zmianie serii – nawet do ok. 2240 i tam być areną kluczowego boju popytu  z podażą. Przypominamy, że ten bój się toczy o to, czy kurs  w konsekwencji ewentualnej porażki Byków znajdzie sie finalnie nawet  w strefie 2100-2150, czy też wobec Byczego triumfu zaatakuje ponownie szczyty  w okolicach 2420 i pokusi się o podejście pod 2450-2500 .

Patrząc na interwał intradayowy, 15-minutowy, można zauważyć, że w piątek toczyła się dalej konsolidacja, która wpisywała się nadal w schemat trójkąta. Nie można wykluczyć, ze ów trójkąt stanowi łącznik między poprzedzającym jego utworzenie ruchem spadkowym, a ewentualnym kolejnym ruchem na południe. Mógłby on dotrzeć do wspomnianej strefy 2250-60 lub okolic 2240.

Mniej prawdopodobne byłoby już teraz wykaraskanie się Byków  z opresji i rozpoczęcie powrotu ku szczytom. Nie można jednak wykluczyć, że oto może dojść najpierw do ruchu w górę, w stronę 2300+, i dopiero tam – do ponownego starcia obydwu stron rynkowych zmagań.

Może na to wskazywać kształt tworzącego się obecnie trójkąta, przypominającego bardziej trójkąt prostokątny. Gdyby doszło do wyłamania (i wybicia tym samym trojkąta górą zgodnie z sugestią płynącą z jego nachylenia) powyżej 2290-92 (wg kwotowań giełdowych), to moglibyśmy podejść właśnie w okolice 2300+, przekształcając jednocześnie tenże trójkąt we flagę o prospadkowym charakterze.

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.