Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 04.04.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek konsolidowały się prawie cały dzień w takim zakresie cenowym, jak w piątek. Dopiero na sam koniec sesji „wystrzeliły”  w górę, w stronę 2210-14, co sugerowaliśmy w artykule niedzielnym.

Tak  o tym pisaliśmy: „Uwaga! Wspomniana [ … ] możliwość zejścia kursu niżej, w stronę 2100-30, to jedno, ale z drugiej strony nie można wykluczyć najpierw dalszego budowania trójfalowego łącznika między pierwszym ruchem spadkowym (z poziomu 2295 do 2180) a ewentualnym kolejnym (tworzącymi łącznie tzw. korektą prostą, zwaną też po Elliottowsku zig-zag). To zaś w praktyce mogłoby oznaczać najpierw ponowne podejście pod 2210-14 lub 2229-33.”

Poniżej na wykresie H4 pokazujemy tę koncepcję.

Trzy połączone ze sobą zielone strzałki to właśnie ów trójfalowy łącznik. Po jego wystąpieniu należałoby się spodziewać ruchu  w dół, w stronę 2100-30, zaznaczonego czerwoną strzałką.

Na rysunku pokazana jest jednak też koncepcja alternatywna opisana zieloną strzałką skierowaną w stronę szczytów. Nawiązuje ona do następującej wcześniejszej diagnozy:

„Gdyby jednak Bykom się udalo – co mniej prawdopodobne – wybronić się z opresji za pomocą tzw. korekty pędzącej, to na jej bazie mogłaby powstać formacja prowzrostowa 121 [ … ], o zasięgu minimalnym ok. 2325 i maksymalnym ok. 2360.”

Na kolejnym wykresie, tym razem dotyczacym interwału dziennego, widać u góry rysunku dwa mniejsze prostokąty tworzące ową korektę pędzącą oraz większy prostokąt, pokazujący ewentualną korektę nadrzędną o zasięgu w rejonie cenowym 2100-30.

Warto też dodać, że  potencjalne – choć mniej prawdopodobne – ponowne przejęcie przez popyt pełniejszej kontroli nad rynkiem wiązałoby się jednak dopiero z przełamaniem oporów 2229-33 i 2247-53, tym bardziej, że ta ostatnia bariera jest wzmocniona oporem wynikającym z połowy wysokości dużego czarnego korpusu na H1 i H4 z 21.marca (patrz drugi z dzisiejszych wykresów).Tę tezę równiez już stawialiśmy jakiś czas temu.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Wejdź na fanpage Mentora, jeśli chcesz przekierowywać się z poziomu Facebooka na artykuły z bloga (oczywiście, lajki mile widziane :)).

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!   Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.