Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 21.03.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek korygowały się, schodząc do rejonu luki wzrostowej z czwartku. Wydaje się, że korekta ma szanse pogłębienia się w kierunku 2230 pkt, choć z drugiej strony nie można wykluczyć mocnych prób Byków jak najszybszego powrotu w pobliże 2300-50.

Wydaje się, że świece wierzchołkowe na interwale H4 i po części na D1 sugerują możliwość pogłębienia korekty.

Taki wniosek można też wyprowadzać ze struktury falowo-świecowej korekty, która zaczęła się w ostatnich minutach sesji piątkowej. Warto też zauważyć, że w poniedziałek rynek zanegował o parę punktów równość korekt na ostatnich wzrostach.(ozn. pomarańczowe prostokąty).

Zasięg pogłębienia mógłby dotykać wsparcia 2229-33, gdzie wypada także dolne ograniczenie luki wzrostowej z czwartku (na nowej serii kontraktów). Tam również jest zlokalizowane zniesienie 50% ostatniego ruchu wzrostowego na wykresach intra.

W poniedziałek rynek zatrzymał się, korygując się spadkowo, na wsparciu 2247-53, wzmocnionym górnym ograniczeniem wspomnianej wyżej luki oraz zniesieniem 38,2% ostatnich intradayowych zwyżek.

W Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play graliśmy w poniedziałek agresywną (bo jakby nie było jest to jednak ciągle rynek Byka) krótką pozycję, o następujących parametrach, zasugerowanaych o godz. 10.00: ” [wejście] ok. 2268-71, SL 2281, TP1 = 2259-61, ewentualnie TP2 = 2247-53″.

Rynek faktycznie prawie co do „centymetra” zrealizował naszą koncepcję, ale pewien problem tkwił w tym, że po zaliczeniu pierwszego, głównego celu (2259-61) trzeba było – jak zwykle  w sytuacji, gdy drugi cel jest mniej pewny – zamknąć sporą część pozycji. Pozostałą częścią można było zaś zagrać w stronę celu drugiego.

W tym konkretnym przypadku rynek „straszył”, że spróbuje zakończyć korektę wcześniej, wybraniając się przed dalszymi zniżkami za pomocą mozolnej budowy formacji spodka. Finalnie jednak spadki przyśpieszyły i można było zebrać zysk również na drugim celu.  Możesz dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.