Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 02.02.2017

Kontrakty terminowe na WIG20 w środę zrealizowały scenariusz wzrostowy, dochodząc do okolic 2100 pkt i wypełniając zasięg intradayowych formacji ABCD oraz podwójnego dna. Można dodać, że był to również kolejny, piąty dzień, kiedy to rynek znajdował się tuż pod ważnym oporem, wymienionym na wstępie.

Dokładnie rzecz ujmując, minimalny zasięg tej drugiej formacji (podwójnego dna) wypadał na górnej „bandzie” oporu 2094-98 i do tego oporu kurs dotarł. Najpierw rynek zrealizował zaś formację ABCD, o której pisaliśmy w ostatnich dniach. 

Rejon punktu D tej formacji (ABCD) był testowany dwukrotnie i stąd wziął się też układ podwójnego dna. Z kolei wąska konsolidacja, do której doszło w pierwszej połowie sesji środowej, mogła być potraktowana jako baza do wybicia z podwójnego dna.

Warto jeszcze dodać, że na wykresie interwału M15 powyżej widać też wybitą flagę pro-Byczą oraz jej zmodyfikowaną wersję (ozn. kolor czarny i brązowy), obie o zasięgu ok. 2120.

Nadal jednak zasadna wydaje się wczoraj zarysowana hipoteza: „Gdy patrzy się na wykres dzienny, widać, że już kilka dni trwa korekta pod 2100 i może się tak zdarzyć, iż do ważnych rozstrzygnięć – co do możliwości kontynuacji ruchu wzrostowego w strone 2203-16 lub jej braku – dojdzie np. w najbliższy piątek, po danych z rynku pracu w USA.” Oto wykres dzienny, na którym można porównać obecną korektę z poprzednimi (ozn. pomarańczowe prostokąty).

W środę w Mentoring & Trading Room-ie i w ramach programu Mail & Play, już o poranku, o godz. 8.48, zaproponowaliśmy plan zagrania, który się sprawdził w odniesieniu do całej sesji: „Teraz można próbować szukać wejścia [L] ok. 2076, SL 2064, TP = 2082-86, ewentualnie TP2 = 94-98.”

Późniejsza, rozciągająca się na całą sesję realizacja tego scenariusza, skłoniła nas do ostrzeżenia, szczególnie tych graczy, którzy cenią sobie przede wszystkim bezpieczeństwo, że mogliby rozważyć zmniejszenie pozycji lub nawet wyjście z niej (o 14.02) . Wkrótce potem jednak, o 14.22, zauważaliśmy, że: ” Niemcy pomagają naszym Bykom. Jeśli nasi wybiją 2082-86, to będzie teraz łatwiej podejść w stronę 2094-98″.

Tak ostatecznie się stało. Kiedy w końcu przedarli się przez 2082-86, dotarcie do 2094-98 nie sprawiło już Bykom wielkiej trudności.  Możesz dołączyć na próbę!

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.