Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 28.12.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek po Świętach konsolidowały się wąsko i nie przeważyły szali ani na rzecz kontynuacji ruchu wzrostowego do rejonu 1970-95, ani na rzecz kontynuacji korekty spadkowej w stronę okolic 1870 pkt.

Ujmując to nieco inaczej, można stwierdzić, że nadal pozostaje nierozstrzygnięty dylemat postawiony we wczorajszym artykule,  w myśl którego „nie można wykluczyć zarówno podejścia [kursu]  najpierw pod szerokie pasmo cenowe 1970-95 i stamtąd rozwinięcia głębszej korekty w kierunku 1870 pkt, jak i tego, że owa korekta już się rozpoczęła, wraz ze spadkami z początku piątkowej sesji”.

Za tekstem z poprzedniego dnia można też powtórzyć, iż: „Patrząc na interwał H4, widzimy że sytuację można zinterpretować jako kreślenie przez kurs lekko zwyżkującego klina (ozn. kolor różowy), który już teraz jest gotowy do wybicia się dołem. To by nawiązywało do koncepcji już rozpoczętej korekty.”

Z drugiej strony można by się dopatrzeć elementów Byczej wizji, w myśl której mamy do czynienia z formacją prowzrostową 121 (ozn. pomarańczowe prostokąty u góry wykresu) o zasięgu nawet na poziomie 1992 – to też teza postawiona wcześniej.

Nie dziwota jednak, że sformułowane przed wtorkową sesją sugestie i analizy nie straciły na aktualności, skoro owa sesja nie wniosła niczego, co mogłoby zostać uznane za przełomowe, a przynajmniej za istotne w wycenianiu, która z opisanych wyżej koncepcji zaczyna przeważać.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.