Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 19.12.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek, wbrew oczekiwaniom niektórych na emocje związane z Trzema Wiedźmami i wymianą serii kontraktów, takowych „atrakcji” nie dostarczyły. Sesja była raczej konsolidacyjna, a zmienność stosunkowo niska.

Nawiązując do kwestii emocji, można by zastanawiać się, czy społeczno-polityczne emocje rozgrzane w weekend, będą miały wpływ na najbliższe notowania. Należy podejrzewać, że raczej niespecjalny, chyba że sytuacja dalej będzie się zaogniać.

Z punktu widzenia analizy technicznej znajdujemy się jednak w takim miejscu, że zarówno Niedźwiedzie, jak i Byki, mogą po uzyskaniu wcale niezbyt znaczących sukcesów,  zacząć szybko przechylać szalę na swoją stronę.

Dla podaży kluczowe byłoby pokonanie wsparcia w okolicy poziomu 1870 pkt, zaś dla Byków – ostateczna „rozprawa” z rejonem cenowym 1916-25 (tam występują punkty zwrotne dużych formacji prospadkowych, ABCD i XABCD, z interwału dziennego).

To ostatnie jednak o tyle może być utrudnione, że rynek w ubiegłym tygodniu na zamknięciu środowej sesji w zasadzie przełamał już tę strefę (1916-25) górą. Poźniejszy zaś powrót do niej i zejście ciut niżej sugerowały raczej nadchodzące problemy Byków. Ich nadzieją jest jednak paradoksalnie to, że wcześniejsze pokonanie tej strefy nie było zdecydowane.

Patrząc na wykres typowo intradayowy, M15, widzimy, że po wystąpieniu klina zniżkującego (ozn. kolor różowy), można powiedzieć, że utworzył się w piątek trójfalowy łącznik między pięciofalowym ruchem spadkowym (w ramach tego klina) a potencjalnym następnym o tym charakterze. Byki z kolei liczą pewnie na to, że ostatnia dość wąska konsolidacja przeciągnie się w czasie i ostatecznie wybije górą.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.