Kontrakty terminowe na WIG20 na wtorek, 06.12.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poniedziałek wybiły dynamicznie trzymiesięczną konsolidację górą. Zrealizowały przy tym podawane przez nas wczoraj obydwa zasięgi podstawowych prowzrostowych formacji, o których pisaliśmy. 

Wskazywaliśmy m.in. na chorągiewkę (ozn. kolor fioletowy) na wykresie H4 z zasięgiem 1843.

 

Nasze obawy, odnośnie wpływu wloskiego referendum na notowania, zostały rozwiane w sposób nawiązujący do zachowania rynków po Brexicie i po zwycięstwie Donalda Trumpa. Najpierw mieliśmy głęboką zniżkę na Zachodzie z luką spadkową, a potem gwaltowny i długi ruch na północ.

U nas tym razem nie zdążyla już się wytworzyć luka spadkowa, tylko od razu – wzrostowa, bo Europie wystarczyło czasu, żeby się mocno odbić w górę, zanim my otworzyliśmy.

Co dalej?

Rynek może się cofnąć do rejonu 1830 pkt, gdzie występuje górne ograniczenie wybitej konsolidacji, rozciągającej się 120 pkt w górę od poziomu 1710. Jeśli Byki nie zostaną zepchnięte z powrotem do jej wnętrza, co jest mniej prawdopodobne, biorąc pod uwagę spektakularny styl wybicia, możemy oczekiwać zwyżek przynajmniej do 1870+.

Jest jednak duża szansa, że kurs będzie zmierzał wyżej – najpierw w stronę 1900+, gdzie Niedźwiedzie będą się bronić za pomocą formacji prospadkowej ABCD – a potem być może do ok. 1950, gdzie mamy zasięg wynikający z odłożenia w górę szerokości konsolidacji z ostatnich miesięcy. Tam występuje też zależność 113% między ostatnimi wzrostami a tymi, post-Brexitowymi.

Jak inwestowali nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora i w ramach programu Mail & Play?

Na początku to nie była łatwa sesja do gry, bo nasze Byki przyśpieszyły pod wpływem DAX-a, jak nie one. Potem już łatwiej można było wchodzić w longi, w rejonie 1800. Pisaliśmy o godz. 9.31: „Wydaje się, że osoby bez pozycji mogą szukać L ok. 1800-02, TP1 1809-11 + 1814-16, ewentualnie TP2 1831-34, SL 1791”.

Potem padła jeszcze sugestia przynajmniej chwilowego wycofania się z gry na wzrosty, kiedy pogłębiała się korekta na DAX. O godz. 12.51 zaś pojawiła się koncepcja ponownego zagrania na zwyżkę: „Rozważyłbym nowe zagranie na L, ok. 1815, SL 1805, TP1 1822 + 1823-24, ewentualnie TP2 1830+31-34.”

W końcu mogliśmy „zameldować”, że pierwszy cel został „zaliczony”, a „jeśli DAX będzie realizował ABCD, to nasi mogą próbować podchodzić pod 1830”. I faktycznie, Dax zrobił swoje, a polskie kontrakty też zrealizowały nasz główny cel.

Wreszcie także finalna sugestia z poniedziałku znalazła swój pozytywny oddźwięk. Pisaliśmy: „Gdyby rynek się wyjątkowo mocno rozpędzał, to przypomnę, że [Byki] mogą jeszcze próbować realizować zasięg chorągiewki na H4, ok. 1843”. Nie wszyscy jednak brali udział w tej ostatecznej rozgrywce, bo czasu do końca sesji w tym momencie było już niewiele. Możesz dołączyć na próbę!

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.