Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 30.11.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek próbowały się odbić mocniej od ważnej dla nich strefy wsparcia w rejonie cenowym 1770 pkt. Nie udało im się tego zrobić na tyle skutecznie, żeby można było uznać, iż Byki przejmują znów inicjatywę.

Wydaje się przy tym, iż dużą rolę w rozstrzyganiu, która ze stron na polskim rynku będzie w najbliższym czasie mocniejsza (Byki czy Niedzwiedzie), odegra DAX. Obecnie toczy się tam walka „na śmierć i życie” o to, czy rynek wybije się dołem z trzytygodniowej wąskiej konsolidacji pod szczytami.

Nota bene owe średnioterminowe maksima nie zostały pokonane – tak, jak w USA – po mocnym odbiciu wzrostowym, w następstwie wygranej Trumpa.

Rezultat tej walki na niemieckim rynku może wpłynąć na to, czy znacznie dłuższa i proporcjonalnie szersza konsolidacja na WIG20 będzie atakowana od dołu (tzn. jej górne ograniczenie w okolicach 1830), czy też od góry (tzn. jej dolne ograniczenie około poziomu 1710). Obecnie rynek polski niejako czeka na rozstrzygnięcie starcia na DAX, zawiesiwszy się w połowie 120 -punktowej rozpiętości ruchu bocznego, czyli w rejonie wsparcia ok. 1770 pkt.

Blog Miłosza Fryckowskiego został wytypowany do konkursu FxCuffs na Bloga Roku. Jeśli artykuły autora pomagają Ci w inwestowaniu, poświęć chwilę i zagłosuj proszę tutaj.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.