Kontrakty terminowe na WIG20 na czwartek, 10.11.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 zachowały się „po Trumpie” podobnie, jak po Brexicie, choć ruchy były mniej dynamiczne niż wtedy, a ich zasięgi – mniejsze. Podobieństwo polegało na tym, że najpierw doszło do zdecydowanych spadków, a potem do bardzo mocnego odbicia.

Zasięg spadków nawiązywał do tego z wczorajszych konceptów,  w ramach którego pokazywaliśmy wykres typowo intradayowy, M15. Pisaliśmy: „Na powyższym wykresie widać  potencjały ruchów w stronę 1726-31 (spadkowy) [ … ], wynikających z realizacji minimalnego zasięgu wybicia z konsolidacji (ozn. poziome pogrubione linie brązowe) dołem [ … ].”

Oto ten sam interwał po środowych notowaniach i wspomnianym wyżej wybiciu z konsolidacji na południe. Na wykresie widac też, jak późniejsze odbicie przybrało kształt zwyżkującego klina (ozn. kolor różowy).

Gdy spojrzymy z kolei na wyższy interwał, H4, to widzimy, że w razie kontynuacji wzrostów może dojść do realizacji flagi (ozn. kolor brązowy) pro-Byczej o zasięgu 1846.

Taki rozwój wypadków doprowadziłby do ostatecznego zanegowania utworzonej wcześniej formacji RGR oraz mógłby zaowocować impulsem wzrostowym, skierowanym w rejon cenowy 1900 +. Zejście poniżej „post-Trumpowych” dołków zakończyłoby się zaś atakiem na poziom 1710 i możliwością dalszej przeceny, prowadzącej w rejon średnioterminowych minimów: 1656-67.

Trzeba przyznać, że o dziwo, ten pierwszy wariant wydaje się bardziej prawdopodobny, choć należy przy tym pamiętać, iż rynek nadal ma wielką politykę w tle.

Jeśli myśleliście Państwo kiedyś o dołączeniu do zespołu traderskiego w Mentoring & Trading Room-ie lub do programu Mail & Play, to teraz jest podwójnie wartościowy moment na tę decyzję.

Dodatkowe darmowe szkolenia, czysto praktyczne, z tradingu będą bowiem realizowane w okresie najbliższych 3 miesięcy. Ostatni cykl szkoleń o tym charakterze prowadzony był w pierwszym półroczu 2015 r.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.