Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 24.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek konsolidowały się na obszarze kilkunastu punktów. Ta konsolidacja na dłuższą metę służy w większym stopniu Bykom, które dzięki niej są w stanie zanegować świecową formację objęcia bessy na H4 z czwartku

Wydaje się, że jest to dość ważny moment w rozwoju rynkowych wydarzeń. Jeśli popyt poradzi sobie skutecznie z oporem 1751-54, to możemy zbliżyć się do 1800, a w najlepszym scenariuszu dla Byków – nawet zaatakować 1900+.

Jeśli zaś podaż odzyska kontrolę i zepchnie kurs poniżej 1736-41, możemy wrócić do 1707-09, a potem schodzić do strefy 1635-67. W najlepszej opcji dla Niedźwiedzi –  nawet do 1510-70.

Zróbmy dziś krótki przegląd interwałów, począwszy od M15, a skończywszy na tygodniowym, W1. Zobaczmy, jakie są przewidywania płynące z poszczególnych wykresów.

Na M15 widzimy flagę prowzrostową z zasięgiem w rejonie oporu 1771-74.

Na wykresie godzinowym można dopatrzeć się budowania klina zwyżkującego, który wydaje się mieć do „wykonania” jeszcze jeden impuls wzrostowy.

Na interwale H4 widzimy kłopoty Byków z przedarciem się przez medianę flagi (ozn. kolor niebieski) prospadkowej o zasięgu 1663. Z drugiej strony jednak dostrzeżemy szansę na kontynuację wąskiej konsolidacji pod oporem, która w razie dalszego rozwoju ma potencjał wybicia się w górę.

Na wykresie dziennym szczególną uwagę zwróćmy na możliwość podejścia kursu pod okolice 1800 pkt, gdzie mamy skrzyżowanie górnego boku dużego trójkąta (ozn. kolor fioletowy) i górnego boku mniejszego trójkąta, rozszerzającego się (ozn. kolor czarny).

Wreszcie na wykresie tygodniowym można dostrzec, że jeśli rynek odbije się od górnego ograniczenia trójkąta, to możemy potem próbować się wybić z niego dołem. Byłoby to przy tym wybicie z prospadkowej chorągiewki na W1. Byki musiałyby przekształcić ją we flagę, ażeby rosnąć w stronę 2000pkt.

Podsumowując, na interwałach M15 i H1 sytuacja jest bardziej sprzyjająca Bykom, na  H4 – odwrotnie, ale im dłużej trwa tam wąska konsolidacja, tym mocniej również na tym interwale szala się przechyla na rzecz popytu.

Tyle, że nie wolno zapominać, iż jeśli chodzi o zasięg ewentualnego ruchu w górę, to może być on mocno ograniczony i zatrzymać się w strefie 1770-800. To bowiem wynika z wykresów najwyższych interwałów.

To bowiem wynika z wykresów najwyższych interwałów.

Przy okazji tu możecie Państwo „ściągnąć” obiecany uczestnikom manual z webinaru „Skalpowanie od bandy do bandy na FW20 i DAX”. Szerzej temat skalpowania („gry na krótkie ruchy”) przedstawię na webinarze we wtorek, 25.10, godz. 20.00 (bezpłatnym).

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.