Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 19.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek dalej konsolidowały się pod dużą, wybitą wcześniej dołem, flagą prospadkową. Pytanie, czy spróbują jeszcze wejść do flagi i rozszerzyć w górę konsolidację, czy też dojdzie do w miarę szybkiej realizacji flagi z zasięgiem – bagatela! – 1663 pkt.

Przypomnę jeszcze, że zakres spadków – będących efektem ewentualnego wypełnienia zasięgu flagi (ozn. kolor niebieski na wykresie powyżej) na H4 – mógłby zostać wydłużony o ok. 30 pkt. Tak się bowiem składa, że w rejonie cenowym ok. 1635  wypada inny istotny zasięg (ozn. dolny żółty słupek) – formacji głowy z ramionami (RGR).

Warto też zwrócić uwagę, że gdyby doszło do powiększenia ostatniego odbicia, które przebiega między wsparciem 1707-09 a oporem 1726-31, kurs mógłby podejść pod opór 1751-54. Tam znajduje się mediana flagi i linia szyi RGR-u.

Z punktu widzenia interwału typowo intradayowego, M15, kluczem do powiększenia wzrostowego odreagowania byłoby  wybicie kanału spadkowego (ozn. kolor czerwony) i pokonanie równości korekt (ozn. duże pomarańczowe  prostokąty).

Przy okazji tu możecie „ściągnąć” obiecany uczestnikom manual z webinaru „Skalpowanie od bandy do bandy na FW20 i DAX”. Szerzej temat skalpowania („gry na krótkie ruchy”) przedstawię na webinarze we wtorek, 25.10, godz. 20.00 (bezpłatnym).

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   
Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.