Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 07.10.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek zaczęły się wąsko konsolidować w rejonie linii szyi dużej formacji podwójnego dna, co sugerowaliśmy wczoraj jako podstawowy scenariusz. Jeśli Byki wybiją się z tej konsolidacji (z tzw. bazy) górą, mogą zmierzać do około 1820 pkt.

Na początek przypomnijmy sobie jeszcze wczorajszy wykres interwału H4, na którym zostały zarysowane dwa podstawowe scenariusze wydarzeń rynkowych na najbliższą przyszłość. Słownie były one sformułowane w następujący sposób:

1. tworzenie w rejonie cenowym, rozciągniętym między 1751-54 a 1771-74, bazy do wybicia linii szyi formacji podwójnego dna;

2. ponowne zejście kursu na południe, w rejon wsparcia 1707-09, w ramach dużego prostokąta utworzonego między 1707-09 a 1764-65.

Pierwszemu z tych scenariuszy dawaliśmy większe szanse realizacji ze względu na korzystne dla Byków świece dołkowe na wykresie dziennym. I faktycznie – potwierdziła to czwartkowa sesja,  w ramach której doszło do konsolidacji między 1751-54 a rejonem cenowym zbliżonym do oporu 1771-74.

Z bliska – na interwale typowo intradayowym, M15 – wyglądało to tak:

Warto przy okazji zauważyć, że nasza wczorajsza sugestia co do flagi prowzrostowej na M15 też okazała się jak najbardziej słuszna. Tak pisaliśmy o tej sytuacji: „Wydaje się jednak, że nachylenie tej flagi jest zbyt ostre, żeby nie zakładać w tym wypadku możliwego przekształcenia się tej formacji w szerszą i położoną pod mniejszym kątem.”

I rzeczywiście, flaga pierwotna przekształciła się w sposób wyżej opisany. Jak przekształci się cały rynek, będzie zaś zależało w dużym stopniu od reakcji światowych indeksów akcji na piątkowe dane z rynku pracy w USA.

Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.