Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 09.09.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek potwierdziły w pelni nasze sugestie z przeddzień co do punktu zwrotnego na rynku  w okolicy 1830. Obecnie pozostaje pewną niewiadomą ewentualny wpływ na notowania werdyktu agencji Moody’s wyznaczonego na piątek.

Wszystko wskazuje na to, że zaczyna się sprawdzać podtrzymywana przez nas od dłuższego czasu teza, że po trójfalowym łączniku między pierwszym ruchem spadkowym (z okresu: 12-29.sierpnia) może nastąpić następna faza spadków, wiodących nas do 1730-50 albo niżej, do ok. 1690.

Niespodzianką w aktualnej sytuacji byłby powrót do koncepcji pro-Byczej z odwróconym RGR z zasięgiem 1851. W czwartek wzięła górę, jak się wydaje – zgodnie z naszą wczorajszą sugestią – koncepcja prospadkowego ABCD, choć punkt D wystąpił w rejonie równości AB=CD, a nie ciut wyżej, gdzie CD=1.272 x AB.

Obecny ruch kursu na południe –  zarówno z punktu widzenia wspomnianej wyżej formacji ABCD, jak i korekty zwyżkującego klina (ozn. pogrubione linie w kolorze różowym) – prowadzi przynajmniej w rejon 1771-74. Z kolei mała formacja RGR na M15, o której dziś mówiliśmy w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora, miała zasięg na poziomie 1785 i została w praktyce zrealizowana.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.