Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 25.07.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w ubiegłym tygodniu zachowały się precyzyjnie tak, jak sugerowaliśmy w scenariuszu 7-dniowym z ubiegłej niedzieli. Najpierw podeszły dość dynamicznie pod kluczowy rejon 1792-95, a potem rozgorzała na dobre bitwa między obozem Byków i Niedżwiedzi wokół tej strefy.

Która ze stron giełdowej batalii ma większe szanse w tym boju?

Na korzyść Byków przemawia:

1. fakt, iż równość największych korekt (ozn. dwa najwyższe pomarańczowe prostokąty) w ruchu spadkowym na wykresie dziennym została przez Byki wybita;

2. wybicie górą kanału spadkowego (ozn. pogrubione linie czerwone ukośne) na tym samym interwale;

3. utworzenie się małej formacji 121 na interwale intradayowym, M30 (ozn. dwa górne pomarańczowe prostokąty plus ukośne linie brązowe na wykresie poniżej), z zasięgiem 1818.

Na korzyść Niedźwiedzi przemawia mniejsza ilość argumentów. Oto one :

1. świece wierzchołkowe na D1 tworzą podwójną formację wisielca, ale w tym wypadku można znaleźć kontrargument w postaci stwierdzenia, że świece tworzące formacje są stosunkowo małe w porównaniu ze świecami tworzącymi ruch wzrostowy, które one wieńczą;

2. w rejonie intradayowego oporu 1809-11 wypada zależność 100% między dwiema głównymi falami wzrostowymi na interwałach intradayowych oraz zależność 113% między falami wzrostowymi na interwałach H4/ D1,co razem tworzy zręby prospadkowej formacji ABCD.

Przypominam , że konsekwencje wygranej jednej ze stron w rejonie 1792-95 tak opisywaliśmy tydzień temu: „Tak więc, popyt i podaż będą miały o co walczyć w strefie 1792-95. Niedźwiedzie będą liczyć na powrót do spadków, które mogłyby doprowadzić nawet do ataku na dołki z 24.czerwca (1667) i 20.stycznia (1656). Byki zaś będą atakować ze świadomością, że ich wygrana może spowodować podejście kursu w okolice 1860 pkt.”

Wydaje się, że ten opis pozostaje w mocy i że nieco większe szanse mamy na podejście pod rejon 1860 niż na powrót do spadków.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.