Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 01.07.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek konsolidowały się nadal w dość wąskim zakresie i na stosunkowo wysokich poziomach. Wpływ na to mogło mieć tzw. strojenie okienek na koniec kwartału i półrocza.

Obecnie większe szanse – ze względu na „post-Brexit” – mamy na wybicie dołem (z prostokąta utworzonego między 1751-54 a 1726-31, na bazie trójkąta prostokątnego z wczoraj), ale patrząc na sam wykres, Niedźwiedzie nie mają aż takiej przewagi.

Na H4 widzimy ciągle prowzrostową chorągiewkę (ozn. kolor różowy), choć nieco przekształconą w stosunku do tej z poprzedniego dnia, to z tym samym zasięgiem – ok. 1835.

Gdyby kurs zaczął jednak schodzić w dół, to można by sobie dość łatwo wyobrazić próbę modyfikacji chorągiewki w pro-Byczą flagę z minimami w rejonie 1712-19. O wzmocnieniu intradayowego wsparcia 1717-19 pisaliśmy w poprzednich wpisach (m.in. za pomocą połowy dużego białego korpusu z piątku, po Brexicie).

Oczywiście, gdyby owa hipotetyczna flaga wybiła się dołem, a nie górą, to moglibyśmy mieć początek spadków w stronę dołków ze wspomnianego już piątku (1667).

Zapraszam na bezpłatne webinarium autora „Skalpowanie ‚od bandy do bandy’ na kontraktach na WIG20 i DAX” o godz. 19 w poniedziałek, 04.07.naFxParkiet.pl .

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.