Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 10.06.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek zanotowały w sumie nieznaczny spadek, ale znalazły się w jego wyniku w stosunkowo istotnym intradayowo miejscu. Patrząc z szerszej perspektywy, główny dylemat polega na tym, czy ostatnie wzrosty – traktowane jako korekta – się skończyły. 

W ramach koncepcji, zgodnie z którą możemy się spodziewać stopniowego schodzenia niżej,  w kierunku co najmniej 1730, można przedstawić formację 121 (ozn. większe pomarańczowe prostokąty i ukośne linie brązowe) na interwale H4 z zasięgiem ok. 1740.

Innym układem, który sprzyja kontynuacji spadków, jest flaga pro-Niedźwiedzia w wersji z interwałów M15 /M30 (ozn. kolor brązowy).

Gdy jednak spróbujemy założyć, że ta flaga zostanie przekształcona w szerszą i położoną pod znacznie mniejszym kątem  (ozn. kolor czarny, linia przerywana), można łatwiej sobie wyobrazić wersję, w ramach której wzrosty mogą być kontynuowane.

Np. obecnie odbijemy się od  czwartkowych dołków, a potem zejdziemy w stronę ok.1780 lub ok.1800 i wreszcie powrócimy do zwyżek w stronę przynajmniej 1860-64. I dopiero wtedy będziemy myśleć o końcu wzrostów.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.