Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 27.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek powędrowały – zgodnie z naszą wczorajszą sugestią – dalej na południe. Potencjał spadkowy jest ciągle spory, a poważniejsze zatrzymanie mogłoby wystąpic ok. 40 pkt niżej.

We wtorek zeszliśmy do wsparcia 1900-06, w kontekście którego to celu tak pisaliśmy wczoraj: „Katalizatorem ruchu na południe mogłaby być mała pro-Niedźwiedzia formacja 121 [ … ] o zasięgu w rejonie bariery popytowej 1900-06.”

I faktycznie, do ruchu w dół wykresu, dokładnie w rejon wymienionego wyżej wsparcia, przyczyniła się formacja 121 (nieco zmodyfikowana w stosunku do pierwotnej – ozn. pomarańczowe prostokąty poniżej). Patrząc z trochę innej perspektywy, można przyjąć, że drugim wehikułem zniżek była flaga prospadkowa (ozn. pogrubione linie w kolorze brązowym).

Warto też w nawiązaniu do wczorajszego wpisu stwierdzić, iż: „Teraz zaś można się liczyć z realizacją zasięgu dużej flagi o tym samym charakterze (ozn. kolor brązowy – poniżej), wypadającego na poziomie 1869 pkt. Zanim to jednak ewentualnie nastąpi, należy brać poważnie pod uwagę próbę obrony przez Byki wsparcia 1885-90, gdzie wcześniej utworzyło się podwójne dno.”

Jak nasi czytelnicy inwestowali we wtorek w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? To był dla niektórych dzień podwójnej wygranej, a dla innych sesja z falstartem. Zauważyliśmy bowiem  na początku sesji, że na interwale M5, pod oporem 1921-23, tworzy się formacja świecowa przypominająca spadającą gwiazdę . Dla graczy podejmujących nieco większe ryzyko mogła być ona sygnałem wejścia na spadki z celem 1915-16 i 1900-06. Jeśli jednak nie ścięli oni przynajmniej części zysku na pierwszym wsparciu, to mogli być narażeni na gwałtowny zwrot kursu w okolicy dołka sprzed kilku dni, na poziomie 1910. Potem,  pod oporem 1926-29, wystąpił ponownie sygnał prospadkowy, w postaci formacji świecowej objęcia bessy na M15. Tym razem nie było niespodzianek i już wszyscy gracze mogli być zadowoleni, uczestnicząc w spadkach, które doprowadziły nas w rejon bariery popytowej 1900-06.  Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.