Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 15.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek kontynuowały swoją dość powolną wspinaczkę do celu, jakim jest obecnie zasięg formacji podwójnego dna. Rynek zatrzymał się przy tym dokładnie w miejscu, które wskazywaliśmy wczoraj.

Tak o tym pisaliśmy: „Warto przy tym zauważyć, że dalsza ewentualna wędrówka kursu na północ narażona byłaby na kłopoty  w rejonie poziomu 1952. Tam bowiem wypada zniesienie Fibonacciego 61,8 % ostatnich spadków oraz połowa wysokości mocnej czarnej świecy dziennej z 5.kwietnia.”  I faktycznie – dokładnie tam, co do punktu, doszło do zatrzymania.

Najpierw pokażmy na wykresie interwału H4 wspomniane zniesienie Fibonacciego.

Teraz z kolei zerknijmy na wykres dzienny, na którym wskazywana świeca z 5.kwietnia jest podzielona na równe części za pomocą czerwonych poziomych odcinków.

Następny etap tej wspinaczki kontraktów może być jeszcze przed nami. W jej kontekście można – bez większych obaw – odwołać się jeszcze raz do wcześniejszych analiz: „Na wykresie dziennym [ … ] widać też, że jeśli będzie realizowany wspomniany zasięg podwójnego dna (ok. 1970), to kurs u swego celu napotka przeszkodę w postaci maksimum tejże świecy dziennej, o której była mowa przed chwilą. Tam mógłby wystąpić punkt zwrotny.”

Zwróćmy przy tym uwagę, że na poziomie 1971 występuje zniesienie Fibo 78,6%, które często zatrzymuje głębokie korekty pierwszych fal impulsu (spadkowego w tym wypadku – przynajmniej takie założenie robocze towarzyszy naszym ostatnim analizom).

Co w czwartek zdziałali nasi czytelnicy inwestujący w Mentoring & Trading Room-ie  prowadzonym przez autora? To nie był łatwy dzień do tradingu. Co prawda słusznie uznaliśmy, że powstała w rejonie wsparć 1926-29 i 1934-35 dołkowa formacja świecowa objęcia hossy na M15 wróży wzrosty w kierunku 1952, ale realizacja tego planu trwała w nieskończoność. To mogło zniechęcić niektórych graczy. Poza tym traderzy ostrożniejsi powinni byli rozważyć, czy nie jest tak, że dopiero przełamanie oporu 1944-45 upoważnia ich do wejścia. To zaś oznaczało mały potencjalny zysk.   Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.