Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 08.04.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w czwartek dawały nadal wyraz swojemu nastawieniu spadkowemu. Po porannym odreagowaniu wzrostowym, ciut słabszym niż można było się spodziewać, zaatakowały finalnie w skuteczny sposób wsparcie 1900-06.

Na powyższym wykresie intradayowym, M15, widać że zasięg czwartkowego odbicia był o kilka punktów niższy od tego, który wczoraj był przez nas pokazany jako de facto minimalny. Wiązał się on z szerokością kanału spadkowego, zaznaczonego na czerwono.

Na interwale dziennym można z kolei zauważyć, jak zdecydowanie Niedźwiedzie wybiły prostokąt symbolizujący największe dotychczasowe korekty w ruchu wzrostowym w ramach klina (ozn. linie pogrubione w kolorze różowym).

Ponadto, widoczne jest także, jak duża już jest skala wybicia  z owego klina wzrostowego . Przypomnę w tym miejscu, że to wybicie może być kontynuowane w rejon 1800 pkt, a nie można także wykluczać ponownego testu dołków ze stycznia.

Jeśli chodzi o ewentualne kolejne odreagowanie wzrostowe, to obecnie trudno zakładać – patrząc na dynamikę zniżek – że mogłoby ono przekroczyć strefę między maksimum dzisiejszej świecy dziennej (1934) i zniesieniem 38,2% całych ostatnich, kilkudniowych spadków (1925).

Z drugiej strony, warto pamiętać, że często pierwsze większe fale korekcyjne są stosunkowo głębokie, więc może się zdarzyć, że po wytraceniu impetu przez Niedźwiedzie czeka nas jednak mocniejsze podejście w kierunku północnym.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.