Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 30.03.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w poświąteczny wtorek powiększyły zakres odreagowania wzrostowego po spadkach związanych z zamachami w Belgii. Byki mogą jednak mieć problem z dalszym wzrostem, choć nie można wykluczyć przekroczenia ostatnich szczytów.

Ta potencjalna, niewielka pewnie, zwyżka mogłaby mieć miejsce w obrębie klina wzrostowego na interwale dziennym ( ozn. kolor różowy na wykresie poniżej), którego górny bok dość mocno ogranicza jej zasięg.

Pomóc w tym ruchu na północ – patrząc z perspektywy intradayowej – mogłaby flaga prowzrostowa na M15 ( ozn. kolor brązowy, poniżej) z zasięgiem w rejonie oporu 1963-65.

Z uwagi na długą czarną świecę dzienną z 23. marca, współtworzącą formację wierzchołkową objęcia bessy na wykresie dziennym, trzeba się liczyć z tym, że ewentualną szansą dla Byków na wyraźniejszy wzrost ( w stronę 2000+) mogłoby być wydłużenie w czasie obecnej konsolidacji między 1900-06 a okolicą poziomu 1960.

Gdyby zaś doszło do przyśpieszenia spadków, to można by liczyć na spory ruch na południe, gdyż kliny są zwykle mocno korygowane. W tym konkretnym przypadku można by myśleć o celu korekty nawet w rejonie 1720+.

Pierwszym katalizatorem ewentualnych spadków mogłaby zaś być formacja potrójnego szczytu  z zasięgiem ok. 1858.

Warto jednak zauważyć, że wtorkowe zachowanie rynku na tle Zachodu było dość pro-Bycze. Ponadto zbliżamy się do końca kwartału. Tak więc, scenariusz podtrzymywania wzrostu lub konsolidacji pod szczytami wydaje się obecnie mieć nieco większe szanse realizacji.

Co nowego w Mentoring & Trading Room-ie prowadzonym przez autora? We wtorek graliśmy na wzrosty po przełamaniu oporu 1934-35 i połowy świecy dziennej z 23.marca (poziom 1938). Pierwszym naszym celem był poziom 1947 (linia szyi małej, zrealizowanej w poprzednim tygodniu, formacji podwójnego szczytu na M15), a drugi cel stanowił opór 1956-58. Obydwa nasze cele zostały precyzyjnie przez rynek zrealizowane..Tak więc zagranie mogło przynieść naszym czytelnikom w Mentoring & Trading Room-ie sporo satysfakcji.  Możesz bezpłatnie dołączyć na próbę!  

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie.  Zobacz opinie uczestników.   

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.