Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 29.02.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 w piątek wyrysowały kolejną prowzrostową formację flagi i próbują się piąć wyżej. Nie udało się Bykom jednak wybić podobnej, acz większej formacji, na wykresie godzinowym. 

Mniejsza ze wspomnianych formacji ma zasięg w rejonie lokalnego oporu 1873-75. 

Zasięg większej z dwóch flag wynosi zaś 1913 pkt.

Tak więc, zbieżny jest on z zasięgiem (1910 pkt) dużej formacji odwróconej głowy z ramionami (oRGR) na H4, o której bardzo wiele w ostatnich tygodniach pisaliśmy. Na wykresie poniżej formacja oRGR zaznaczona jest kolorami żółtym i zielonym.

Niejako na kontrze do owej formacji stoi układ ABCD o charakterze prospadkowym, zaznaczony za pomocą czerwonych strzałek. Jego zasięg wypada w rejonie wsparcia 1726-31. Widać jednak, że formacji ABCD”przeszkadza” tworząca się u szczytu wykresu – zaznaczona na brązowo – flaga pro-Bycza. Ta sama, którą powiekszoną widzieliśmy na drugim z dzisiejszych wykresów.

Patrząc z szerszej perspektywy, wykresu dziennego, można dostrzec dość typowe cofnięcie się kursu do wybitego prostokąta o wysokości równej wcześniejszym największym korektom  w trendzie spadkowym, który trwa od maja ubiegłego roku. Po tym cofnięciu mamy obecnie do czynienia z próbą odbicia się od górnej krawędzi owego prostokąta i powrotu do wzrostów.

Bardzo ciekawe wnioski można wyciągnąć z jeszcze szerszego spojrzenia na wykres kontraktów terminowych na WIG20. Otóż na interwale miesięcznym buduje się flaga prowzrostowa, której zasięg na razie sytuuje się w sferze science fiction :). Wypada on bowiem w okolicach 3250. Gdyby jednak doszło do wybicia tej flagi dołem, to musimy liczyć się z atakiem na dołki z lutego 2009 (1237 pkt).

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.