Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 24.02.2016

Kontrakty na WIG20 we wtorek konsolidowały się tworząc flagę prospadkową na interwale M15. Jeśli Niedźwiedzie mają zaatakować, to teraz jest najlepszy moment.

Otóż, wspomniana flaga ma zasięg 1830, ale mogłaby spowodować zejście  kursu jeszcze niżej.

 

Wiąże się to z możliwością uruchomienia formacji małego podwójnego szczytu na H1/H4 o zasięgu 1794.

To punkt widzenia klasycznej analizy technicznej. Patrząc przez pryzmat podejścia harmonicznego, moglibyśmy tu mówić o ewentualnym uruchomieniu prospadkowej formacji ABCD po podwójnym teście punktu D. Jej zasięg to – bagatela! – rejon wsparcia 1726-31.

Wydaje się jednak, że Byki mogą próbować bronić wtorkowych i piątkowych  dołków (1837) za pomocą zmodyfikowanej prowzrostowej formacji 121na wykresie godzinowym. Hipotezę, że może dojść do przekształcenia tej formacji postawiliśmy nb wczoraj i się ona sprawdziła.

Zasięg  formacji 121 jest podobny do zasięgu (1910) odwróconej głowy  z ramionami na H4, która jest widoczna na drugim z dzisiejszych wykresów i o której piszemy od dłuższego czasu.

Generalnie można powiedziec, ze jeśli dojdzie do pogłębienia spadków, to kluczową sprawą będzie to, czy świeca dzienna zamknie się powyżej 1818, czy nie. Tam bowiem wypada połowa dużego białego korpusu z poprzedniej środy ( pamiętna rekordowa sesja) i tam Byki mają swoją fortecę :).

Zwolennicy przewagi popytu, żeby zachować jeszcze lepszą kontrolę nad sytuacją powinni – jeśli nie doprowadzić do ponownych wzrostów – to przynajmniej próbować konsolidować się między poziomami 1837 i 1883.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.