Kontrakty terminowe na WIG20 na środę, 10.02.2016

Kontrakty terminowe na WIG20 we wtorek zaatakowały istotne lokalne wsparcia, których przełamanie mogło zdecydować o dalszych spadkach. W końcówce sesji doszło jednak do mocnej kontry Byków i finalnie sytuacja nie została rozstrzygnięta na rzecz żadnej ze stron.

Gdyby doszło do przełamania wsparcia 1739-41, uruchomiona zostałaby formacja dużej flagi prospadkowej na H4 (ozn. linie brązowe pogrubione) z zasięgiem – bagatela! – 1630 pkt. Dzieki temu, że tak się nie stało, „uratowana” została też – przynajmniej tymczasowo –  prowzrostwa formacja odwróconej głowy  z ramionami na tym samym interwale (ozn. linie zielone pogrubione) z zasięgiem 1910 pkt.

Linia szyi formacji głowy z ramionami (ozn. linia żółta pogrubiona, prawie pozioma) przebiega na poziomie 1780. Byki, żeby ponownie przejąć inicjatywę, muszą powtórnie ją wybić od dołu.

W ewentualnych wzrostach mogłaby pomóc formacja 121 (ozn. dwa górne pomarańczowe prostokąty – patrz poniżej) na wykresie godzinowym z zasięgiem wypadającym w rejonie oporu 1823-24.

W tym rejonie cenowym nb mogłoby dojść do decydującej potyczki między Bykami i Niedźwiedziami. W zależności od jej wyniku rynek by zmierzał albo na północ w stronę nawet 2000 pkt, albo na południe w kierunku nawet 1500 pkt (szerzej na ten temat pisaliśmy w pierwszym wpisie z bieżącego tygodnia).

Innym  – oprócz 121 na H1 – chwilowym „sprzymierzeńcem” Byków mogłaby być mała formacja flagi prowzrostowej na M15 (ozn. pogrubione linie brązowe) z zasięgiem ok. 1815. Pytanie tylko, czy ze względu na swój kształt i kąt nachylenia flaga najpierw nie ulegnie modyfikacji, wpisując się np. w obszar wyznaczony przez linie niebieskie przerywane.

Kluczowe dla zainicjowania ruchu  wzrostowego z celem powyżej 1800 pkt byłoby – oprócz ponownego pokonania linii szyi dużego odwróconego RGR, o czym już była mowa – przebicie oporu 1787-90.

Jeśli chodzi o Niedżwiedzie, to z kolei cały czas kluczowym wymogiem, żeby uruchomiły się większe spadki, jest przełamanie wsparć: 1751-54 i 1739-41. Dziś na koniec sesji rynek odbił się od drugiego z nich i dotarł do oporu 1771-74 (po wcześniejszym przełamaniu 1764-65).

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.