Kontrakty terminowe na WIG20 na piątek, 05.02.2016

Kontrakty na WIG20 próbują wejść na ścieżkę mocniejszych zwyżek. W czwartek rynek starał się wybić dużą prowzrostową formację odwróconej głowy z ramionami na interwale H4.

Formacja ta widoczna na wykresie poniżej  (ozn. -RGR) ma zasięg ok. 1910. Gdyby kurs tam miał dotrzeć, to otworzyłaby się zapewne szansa podejścia pod 2000 pkt w ramach ruchu powrotnego do kluczowego poziomu na interwale  dziennym i tygodniowym.

Na razie jednak Byki muszą się martwić o nieco mocniejsze wybicie z formacji -RGR niż to miało miejsce dziś. Na szczęście dla nich prawe ramię tej głowy  z ramionami jest zbudowane w formie flagi o zasięgu 1802, a flaga ta została wybita dziś w bardzo stanowczy sposób.

Ponadto dalszym wzrostom może też pomóc wariant pro-Byczej formacji 121, o której pisaliśmy wczoraj.

Ewentualną przeszkodą dla Byków byłaby zaś formacja prospadkowa ABCD o minimalnym zasięgu 1701 (w punkcie C), która mogłaby się uruchomić, gdyby Byki nie mogły sobie poradzić z pokonaniem okolicy cenowej 1782-90.

Taki sprzyjający Niedźwiedziom rozwój wypadków mógłby finalnie doprowadzić do realizacji dużej flagi prospadkowej na H4 (ozn. brązowa pogrubiona linia na pierwszym  z dzisiejszych wykresów) o zasięgu ok. 1614.

W tej chwili jednak – szczególnie po czwartkowej sesji – przewagę przejęły Byki. Nawet powrót do lokalnych wsparć 1771-74 i 1764-65 jeszcze by tego nie zmienił, bo można by go zinterpretować jako naturalne cofnięcie się kursu do wybitej dziś flagi na H1 (pokazanej na drugim z wykresów).

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.