Kontrakty terminowe na WIG20 na poniedziałek, 18.01.2016

Blog Miłosza Fryckowskiego ponownie został wytypowany przez organizatorów konkursu FxCuffs do kandydowania na BLOGA ROKU. Jeśli uważasz, że ten blog jest w jakiś sposób Tobie pomocny, proszę zagłosuj .

Kontrakty terminowe na WIG20 „stają” na początek tygodnia – po cięciu polskiego ratingu przez agencję S&P – przed głównym pytaniem o to, jak głęboko spadniemy.

Mocne zniżki byłyby zresztą spójne z tym, co było wątkiem głównym naszych wpisów z ubiegłego tygodnia. Streszczał się on w stwierdzeniu, że kurs nie zanegował „formacji 121 na wykresie dziennym, tak więc ciągle ‚wisi’ nad rynkiem niebezpieczeństwo rychłych spadków w rejon 1664-68, a nawet niżej -do strefy 1620-40”.

Na wykresie powyżej widać, że zasięg formacji 121 na D1 usytuowany jest w strefie cenowej 1664-68.

Skąd zaś bierze się wskazana na wstępie strefa 1620-40? Z wykresu miesięcznego , na którym widać, ze w tym rejonie cenowym mamy do czynienia pewnymi ważnymi zależnościami geometrii Fibonacciego, a także z bliskością dolnego ograniczenia flagi prowzrostowej (ozn. pogrubione linie brązowe) oraz linii długoletniego trendu  o lekkim nachyleniu prowzrostowym (ozn. linia zielona, pogrubiona).

Jeśli spadek na początku nie byłby tak głęboki, to można by przyjąć jako przewidywany start wydarzeń rynkowych w nowym tygodniu poziom wynikający z zasięgu innych formacji, pochodzących z interwałów niższego rzedu.

I tak – można by wziąć pod uwagę zasięg trójkąta prostokątnego na wykresie  M30 (ozn. kolor fioletowy, pogrubione linie), około poziomu 1690.

Inna formacja, której zasięg warto rozważyć, to flaga prospadkowa (ozn. kolor brązowy) na interwale godzinowym z zasięgiem ok. 1776-78, o której też pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Gdyby początek tygodnia był znacznie łaskawszy dla Byków – na co się nie zanosi – można by sobie wyobrazić otwarcie w okolicy lokalnego wsparcia 1707-09. Wsparcie to jest bowiem wzmocnione mimimum długiego białego korpusu (1710), który jest widoczny na wykresie powyżej.

Pod wymienionym właśnie wsparciem 1707-09 mamy następne: 1698-99. Nad nim zaś występuje lokalny opór 1717-19. W ewentualnej dalszej drodze na południe rynek mógłby zatrzymać się też w okolicy cenowej 1680-82.

(Przypominam, że podawane w tym cyklu artykułów kwotowania i wykresy dotyczą instrumentu FPL20 z platformy bossafx. Różnią się one od FW20 o 1 pkt, tzn. gdy mówimy w artykule np. o poziomie 2000, odnosimy się jednocześnie do poziomu 2001 na FW20.)

Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.   

Nowość DLA ZAPRACOWANYCH! – dostajesz zawiadomienia mailem o tym, co się dzieje na FW20 i nie tylko, potem realizujesz transakcje w Mentoring & Trading Room-ie albo we własnym zakresie (opcja MAIL & PLAY).

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.