Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 15.10.2015

Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce

Naszym czytelnikom w Mentoring & Trading Room-ie trudno szło dziś zarabianie, gdyż wszystkie ruchy rynku odbywały sie według schematu: oczekiwanie na mocniejszy ruch, realizacja ruchu od razu – od jednego celu do następnego celu – za pomocą świec trendowych. Takie okoliczności są najmniej sprzyjające dla tradera, bo musi „wskakiwać do uciekającego pociągu”.

Sesja zaczęła się od sugerowanej przez nas wczoraj realizacji małej flagi prospadkowej (ozn. cieńka linia brązowa). potem rynek odbił się energicznie od wsparcia 2103-07 i po uciążliwej kilkupunktowej konsolidacji  „szarpnął ” gwałtownie w górę w kierunku 2129-33.

Tam ponownie wszedł pod oporem w ruch boczny, by w końcu go przebić i znowu gwałtownie się unieść do następnego oporu: 2139-40. Koniec sesji to już zejście w dół i ostatecznie przełamanie wsparcia 2129-33.

Co dalej?

Z jednej strony wydaje się, że Niedźwiedzie mają realne szanse na pogłębienie korekty.Widac to choćby na wykresie dziennym, gdzie rynek próbuje tworzyć podwójne dno, broniąc się przed realizacją dużej flagi prospadkowej  (ozn. linia pogrubiona brązowa), z zasięgiem 1950.

Po ponownym dotarciu w okolice wybitej wcześniej flagi Niedźwiedzie próbują zepchnąć kurs na południe. Przekuwa się to na prospadkowy układ świec wierzchołkowych, który wydaje się potwierdzać możliwość zejścia niżej, pod dzisiejszy dołek na 2107.

Z drugiej strony, kiedy się spojrzy na wykres H4, to widać, że być może rynek tylko chwilowo zejdzie do 2103 lub 2097-98 i szybko się odbije. Takie bowiem zachowanie pozwoliłoby obronić Bykom równość korekt zaznaczoną dwoma mniejszymi pomarańczowymi prostokątami.

 

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

 

 

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.