Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce. PLAN TRANSAKCJI – SUPLEMENT na 02.10.2015

Kontrakty terminowe na WIG20 w praktyce.

Dziś nasi czytelnicy w Mentoring & Trading Room-ie – żeby zarobić ok. 20 pkt – musieli się wykazać szybkością i elastycznością decyzyjną oraz cierpliwością.

Rynek pozostawał najpierw w fazie zatrzymania pod oporem 2082-86 i wydawał się odbijać w pewnym momencie od wsparcia 2066-73, żeby znów zawrócić na północ. Wtedy jednak doszło do nagłego, zdecydowanego przełamania tego ostatniego wsparcia, co było dla nas sygnałem sprzedaży..

Trzeba było jednak czekać bardzo długo na „cofkę” do przełamanego wsparcia, żeby zagrać w stronę 2038-40. Taki cel zagrania wiązał się z faktem, że znajdował się tam zasięg pokazanej wczoraj i opisanej przez nas formacji Bat/Leonardo.

Trzeba poza tym przyznać, iż wejście  w trade nie wyglądało wcale tak jednoznacznie. Cel jednak w końcu został osiagnięty, choć zabrakło dwóch punktów – jak to nieraz się zdarza – do zejścia precyzyjnego na poziom 2040.

Co dalej? 

Jeśli rynek zacząłby realizować flagę prospadkową (ozn. kolor brązowy), kurs mógłby zejść przynajmniej do dołków w okolicy 2004. Gdyby zaś kurs wrócił na północ, to dopiero przełamanie 2097-98 i 2103-07 dawałoby zdecydowanie większe szanse Bykom.

I na koniec ciekawostka z zakresu analizy fraktalnej (porównującej podobne układy fal na wykresach).

Najpierw wykres M30 pokazujący korektę klina wzrostowego.

A teraz wykres H4.

Coś Wam to przypomina?

Rynek rysuje podobne układy na różnych interwałach cały czas. Warto o tym pamiętać. Przydaje się to nieraz do przewidywania kolejnych ruchów kursowych.

 Nasz Mentoring & Trading Room czeka również na Ciebie. Możesz dołączyć na próbę!    Zobacz opinie uczestników.    FAQ  .

W maju wprowadziliśmy EURUSD!

Kategorie: Giełda i Forex, Pieniądze i Biznes | Tagi:

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.